Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri ügyvédnek tanulni,...

Megéri ügyvédnek tanulni, nagyon nehéz?

Figyelt kérdés

Kicsit úgy érzem,elrontottam az életem. Talán most előrébb lennék,ha annak idején jobban tanulok,de akkor még nem tudtam.hogy mit akarok,gyerekként sok elképzelésem volt,amikor a választás eljött,nem voltam benne biztos.


Az asztalosra jutott a választás. Kitanultam,de ennyi. Mindenhol 3-5 év gyakorlat kellett, így mégmielőtt vége lett volna,el sem kezdődött.

Az en hibám is,mert a gyakorlati helyen nem maradtam,miután vèget ért az iskola..na mindegy azert tetszett ez a szakma úgy ahogy.


Más területen dolgozom mAr 2 éve. Igazából a mai napig nem tudom,hogy mit akarok,bizonytalan vagyok ,nem merek lépni. Csak annyit tudok,hogy felsőfokú munkát szeretnék,diplomásat,ami jól fizet.

A jelenlegi munkahelyemen az ilyesmi a mérnöki munka lenne.


Oda kellene a matek nagyon,meg fizika is..ma szóba került ez az ügyvéd dolog,hogy a munkatársaim szerint jó üzyvéd kennék.

A magyar meg a történelem szükséges,ami jó. Azt meg lehet tanu

Ni,nem kell érteni,mint a matekot.


Ha az ember kitanulja,utána el tud helyezkedni?

Mi van akkor,ha egy ügyvéd megvehető?


2016. márc. 26. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél éveken keresztül minden nap órákig törvényeket magolni, akkor csináld nyugodtan...de csak úgy ha van ismertséged, akik révén sikerül elhelyezkednek utána.
2016. márc. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Először is jogi egyetem 5 év. Minimum egy középfokú nyelvvizsga kell. Ha tényleg jól akarsz keresni, akkor jogi szaknyelvvizsga. Az egyetem után csak jogász leszel, nem ügyvéd. Elmész egy ügyvédi irodába, gályázol éhbérért megcsinálod az összes alantas munkát és készülsz a szakvizsgádra. A szakvizsga után lehetsz ügyvéd.


De tegyél egy próbát. A munka törvénykönyve nem egy hosszú törvény, megtalálod a neten. Tanuld meg szó szerint az egyik fejezetet a vesszők pontos helyét is beleértve a mondatba. És nem csak szó szerint kell idézni, de érteni és alkalmazni is kell amit mondasz az adott jogesetre.

A jogi egyetemen olyan vizsgák vannak, hogy van 3 jogi szöveg, ami néhány szóban különbözik de az értelme ugyanaz első olvasásra. Ki kell választani a valós törvény szöveget a három közül. Ha nem sikerül, akkor bukta.

2016. márc. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
A jog értelmezése és a matematika között van kapcsolat. Értelmezni és alkalmazni kell a megtanult jogszabályokat, ugyanúgy mint egy matematikai képletet. Volt ismerősöm, akinek nem ment a fizika, ezért ment jogra, de szenvedett vele, nem tudom hogy azóta egyáltalán elvégezte-e.
2016. márc. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nézegettem abérezéseket is volt valahol valami 150 000 is. Ha azt nézem azért mennyit kellene tanulni az sok a pénz meg kevés. Nyilván lehet majd jobban iskeresni,idővel,de ha a 150-et nezem ügyvédifizetésnek vagy a jelenlegi havi 140emet sima állásként,ahol kb pihenek,akkormegéri a jelenlegi.


Viszont én amondó vagyok,hogy történelmet meg magyart könnyebb tanulni,mint egy egyenletet vagy függvényt megoldani.

2016. márc. 27. 21:58
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Egyetemen már nem az van hogy be kell magolni és vissza kell mondani. Nézd meg ezt: [link]

Ilyen tantárgy minden jogi egyetemen van.

2016. márc. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tyler913 ***** válasza:
47%

A jogi egyetem 5 év. Ezután megkapod a diplomádat,és további min. 3 évig gürizel szakvizsgáig,kevés pénzért. Utána,ha jó vagy,beindulhat a szekér. Ez 8 év,és rengeteg tanulás,küzdelem. Amiket írtak itt válaszolók a tanulnivalóval kapcsolatban,az nem reális. Nem arról szól az egyetem,hogy mindent pontra-vesszőre be kell magolni,hanem hogy megtanulj jogászként gondolkodni. Tehát elsősorban érteni kell. Viszont tény,hogy sok az anyag.


Csak a pénzért nem éri meg csinálni,az szerintem nem elég motiváció,főleg,ha már most is dolgozol. Elhivatottságra van szükség. Ha ez megvan,és szorgalmas vagy,el lehet helyezkedni.

2016. ápr. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!