Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fotográfusként meglehet élni?

Fotográfusként meglehet élni?

Figyelt kérdés

Imádok fényképezni illetve photoshoppal képeket szerkeszteni, utólagos munkálatokat elvégezni. Amatőr szinten csinálom, annyit tudok jelenleg amit itthon tanultam, gyakoroltam. Elismerést, gratulációt mindig kapok a képeim mellé, illetve egy olasz filmhez is adtam már a munkámat. Azért álltam munkába, hogy összegyűjtsem egy képzés árát és azután ha lehetséges, abból akarok megélni. A természetfotózás sosem volt az erősségem, inkább életpillanatokat, előre beállított portrékat, rendezvényeket örökítek meg, de szívesen adnám a munkám pl. a CKM újságsorozathoz is.


20/F



2016. márc. 29. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt a fotonak egy peldanyat valami 4 millio euroert adtak el: [link]


Szerintem megel belole a keszitoje, szoval a valasz hatarozottan igen, meg lehet elni.

2016. márc. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez baromi soktényezős. Magamból kiindulva kényelmesen megélek belőle, de ide egy elég hosszú út vezetett. Talán öt év kellett hozzá, hogy főállásban tudjam csinálni és előtte nem igazán hozott pénzt, illetve amit igen azt vissza is forgattam. Meg lehet belőle élni, de tehetségesnek kell lenned, nem elég ha jók a képeid, az önmenedzsmenthez, a marketinghez, az emberekhez is értened kell, el kell tudnod adni magad és kell az a befektetés amivel el tudsz indulni és ez nem két fillér. Nehéz, de nem lehetetlen!

HajrÁ!

2016. márc. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hangsúly mindig a hogyanon van és nem a min.


Van, aki jó fotós (és ó önmenedzselő), ő jól megél (lásd első válasz). És van aki nem (gyanítom ők vannak többen, ha átlagosnál jobb fotókat készítesz az még kevés).

2016. márc. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van, akinek sikerül megélni belőle, de nagyon sokaknak nem. Az utóbbiak egyre többen vannak és ők egyre jobban megnehezítik az előbbiek életét azzal, hogy olcsóbban, vagy akár ingyen is fotóznak, hátha így majd jobban fognak érvényesülni. Aztán egy idő után belekeserednek és feladják, de addigra jönnek helyettük újabb és újabb próbálkozók.

Ma már mindenki fényképez és mindenkinek van egy ismerőse, aki megcsinálja azt a munkát, amit te pénzért szeretnél megcsinálni, hogy megélhess a fotózásból. Ő meg nem ebből akar megélni, úgyhogy boldogan megcsinálja ingyen is, vagy annak az árnak a töredékéért, amiből te még épphogy meg tudsz élni.


Ahhoz, hogy cégeknek és újságoknak fotózzon valaki, leginkább jó kapcsolatok kellenek a cégek és újságok döntéshozóinál, hogy vele akarjanak dolgozni és neki akarják adni a pénzt a munkáért, ne valaki másnak. Jobb esetben emögött a döntés mögött szakmai szempontok is állnak és nem csak a szimpatikusabbat, hanem a szakmailag is jobbat választják. Viszont egyre több cég és újság döntéshozói is inkább azokat a fotósokat választják, akik olcsón, vagy akár ingyen is hajlandók fotózni. Az ingyen fotózásból meg nem nagyon lehet megélni.


Ha rám hallgatsz, akkor csináld a fotózást, amíg élvezed és hozd ki belőle a lehető legtöbbet, de ne csak fotózni tanulj, hanem legyen mellette egy másik szakmád, amiből akkor is meg tudsz élni, ha a fotózásból mégsem sikerül. Legjobb, ha olyan alternatív szakmát keresel, ami önállóan is versenyképes, de a fotós karriered is segítheti, mint például közgáz, könyvelés, jog, stb. Mondanám még az informatikát is, de az egy szinten túl a fotózást nem segíti, azon a szinten meg megélni nem annyira lehet az informatikából és amúgy is tele van minden hobbiból fotózó informatikusokkal (is)...

2016. márc. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!