Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól Meglehet élni a Rendezvény...

Jól Meglehet élni a Rendezvényszervező/lakásberendező állásból?

Figyelt kérdés

Rendezvényszervező akarok lenni vagy lakásberendező de nem tudom hogy jól meglehet-e élni belőle

Vlk segitsen egy válasszal.Előre is Köszönöm :)



2015. okt. 11. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igen és nem.


Kb dunát lehet rekeszteni mindkét szakma képviselőivel, így az a kérdés, hogy miért hozzád fordulna bárki is.


Ha alkalmazottként csinálod, akkor nem túl jól fizető egyik sem, és kevés a munkahely is, ha pedig vállalkozóként, akkor ott a fenti példa.



Ha viszont valamilyen okból megvan az az ügyfélkör, aki hozzád fordulna (pl szüleidnek van olyan építőipari vállalkozása amin keresztül tudnak ajánlani az ügyfeleiknek), akkor jó munka tud lenni mindkettő.

2015. okt. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem köszi tehát ha én még jól tudok megszervezni rendezvényeket akkor is válasszak ink másik szakmát? :/
2015. okt. 11. 16:51
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Nem.
2015. okt. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem ismerlek, így nem tudom, hogy mit jelent a jól megszervezni rendezvényeket, de egy dolog jól megcsinálni egy házibulit, vagy egy partyt a haverokkal, és egy másik dolog megrendelőnek dolgozni.


De a fő probléma ahogy mondtam, nem a Te képességeidben rejlik, hanem abban, hogy mondjuk én, mint ügyfél miért bízzak Rád egy rendezvény megszervezését. Hogyan fogsz megtalálni engem, hogyan fogsz rávenni, hogy leüljek veled beszélni, és hogyan fogsz meggyőzni, hogy téged válasszalak, és ne a jól bevált csapatot, akikkel évek óta dolgozom.


Ezért mondtam, hogy két út van előtted, vagy valamit már most tudsz, ami miatt gyorsan befutsz (családi vállalkozás, politikus/cégvezető ismerősök vagy rokonok, valaki, aki tud segíteni az elején munkával), vagy elmész alkalmazottnak, ahol rengetegen gondolják veled együtt, hogy ők jól csinálják, így nem olyan könnyű munkát találni, és ha ügyes vagy pár év alatt megteremted a saját ügyfélköröd, önállósodhatsz.


Viszont ha megnézed a nagy álláskereső portálokat, nem túl sok rendezvényszervező állást hirdetnek.

2015. okt. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

"Értem köszi tehát ha én még jól tudok megszervezni rendezvényeket akkor is válasszak ink másik szakmát? :/"


Ez mit jelent?


Ismersz qrvákat,sztriptízeseket?

Tudsz olcsón helyszínt bérelni?

Tudsz leszervezni tegnapra Wolf Katit vagy Kis Grofót vagy hasonló,befutott és elfoglalt sztárt?

Ismersz zsarukat,hogy ne zavarják meg a bulit egy razziával?

Ismesz dokit/mentőst aki fű alatt elintézi a drog és szex baleseteket a buli alatt?

Ismersz olcsó taxisokat?

...

...

...

...

2015. okt. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az alábbiak közül amik fellettek sorolva tudok párat pl: énekes: unokatesóm apja mulatós majdnem mindennap fellép valahol.aztán pl az orvosi dolgok:anyám ápolónő és mivel korházban dolgozik vannak orvos ismerősei/barátai. Mentős: szintén az előző válaszom van barátnőm szülei is mentősök. De van még sok ilyen dolog amire tudok figyelni ;)
2015. okt. 11. 17:09
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

6.-ra válaszolva.


Te agyhalott vagy,troll vagy nagyon fiatal?


SZTÁR fellépő kell,nem a mulatós rokonod és nem ápolónő muter,hanem ORVOS,aki lepapírozza,hogy a lány a köhögés csillapítótól lett rosszul és nem a kokótól.

2015. okt. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek a #7-el. Ez a tipikus magyar vállalkozást indítunk mentalitás, nem számolunk, nem tervezünk, nincs üzleti terv, nincs piackutatás, semmi, csak annyi, hogy nyissunk szállodát, majd a nagyi főz, anyu takarít, Józsi öcsém meg mulattatja a vendégeket, tavaly is milyen jól szórakoztatta Juliska néniéket, amikor itt volt.



Halkan jegyzem amúgy, hogy a lakberendezést ráadásul tanulják is az emberek, és nem véletlenül, ugyanis az nem abból áll, hogy veszel az ikéában másik színű függönyt, az ügyfelek olyan gonoszak, hogy mindenféle látvány terveket, grafikákat kérnek előre, szeretnék látni, hogy mi lesz az eredmény...

2015. okt. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Hány éves vagy?


A lakberendező szerintem egy kamu szakma, nehogy már egy idegen mondja meg hogy én hogy rendezzem be a lakásom és nekem mi tetszik, egy üzlet berendezésénél meg pl Pista bácsinak tetszik Juliska néninek meg nem.

2015. okt. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
#9-es: ha láttál volna már jó lakberendezőt, akkor nem tartanád kamu szakmának. A legtöbb ember aki így gondolkozik egyáltalán nem érdeklődik a lakberendezés iránt, és ezzel nincs is gond, sokan nem érdeklődnek a divat iránt sem, és lássuk be egy farmer+póló is megteszi a mindennapokban, de ettől még van akinek ez számít, és bizony egy irodában végképp nem mindegy, hogy milyen közegben fogadod az ügyfeleket, egy jól berendezett fogadó helység+tárgyaló önmagában elég sokat elmond egy cégről, meg az is, ha a Kika irodabútor kínálatát látod vissza 2-3 inkább újgazdag vityillóba, mint tárgyalóba való kép mellett.
2015. okt. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!