Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondja a főnök hogy...

Miért mondja a főnök hogy megvonta az utazási pénzemet és örüljek hogy eddig is kaptam mert ez csak ADHATÓ? Nem adható, ez kötelező, ld jogszabály! Miért néz hülyének?

Figyelt kérdés

Én vidéki vagyok a cég pesti ebben az esetben nekem jár 80 akárhány százalékos utazási támogatás. Ez nem főnöki jóindulat kérdése, ez jogszabályban rögzített kötelezettsége a cégnek.

Megvonták tőlem az utazási pénzt és azzal a szöveggel kábítottak hogy az nem JÁR az csak ADHATÓ és örüljek hogy eddig is kaptam.

Jól tudom, hogy ez nem adható, ez jár, nem vonható meg?

Vagyis ezzel akár bíróságra is mehetek? Ill megtagadhatom a munkát pontosabban a munkahelyen történő megjelenést is? Sorry nem adsz pénzt utazásra nekem meg nincs pénzem bérletre hát akkor hogy menjek be…

Hogy mer a főnök hülyének nézni?

lehet jó vége annak ha kinyomtatom a jogszabályt és a pofája elé tolom?


2016. márc. 30. 08:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem tagadhatod meg a munkát. Ahogy eddig is, most is neked kell megvenni a bérletet, és utólag, a következő hónapban annak leadásával kérheted az árának a 86%-át.


Jogod arra van, hogy követeld a cégen az elmaradt pénzt. Akár bíróságon is.


Hogy jó vége lehet-e, azt te tudod. Nyilván egy olyan helyen, ahol hülyének nézik a dolgozókat, nem kell sok jóra számítani. Bár egy ilyen helyről egy kirúgást én annyira nem sajnálnék, 30 nap felmondási idő, aminek a feléről fel vagy mentve + esetleg végkielégítés, ha elég rég óta dolgozol ott.

2016. márc. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

86% jár törvényileg, ezt valóban kérheted utólag bíróságon is.

Nem biztos, hogy megéri, ezt csak te tudod. Ha emiatt bíróságra mész, jó eséllyel elveszíted a munkád.

Persze hivatalosan nem emiatt, de okot úgyis találnak bármikor.

Megérné neked? Egyből találnál másik munkát? Jelenleg jól keresel, szereted, amit csinálsz?

Jönnek majd úgyis az okosok, akik megmondják, hogy szembe kell menni az ilyen munkáltatóval, meg azért tart itt ez az ország, mert hagyjuk, stb, stb.

De ha én azzal a 12 ezer ft-tal kevesebbet kapnék (ennyi jár vissza nekem a 14 ezres bérletből), nekem ez nem lenne elég ok, hogy felmondjak/kirúgassam magam.

Lehet hónapokig, évekig nem találnék megfelelő munkát, vagy nem keresnék ennyit. Olyan megtakarításom nincs, amiből ilyen hosszú ideig ellennék, meg egyébként sem arra van félretéve, hogy a saját magam által generált munkanélküliségemre legyen pénzem.

Szóval csak te tudod, hogy az az 5-10-15-20 ezer ft neked megéri-e.

2016. márc. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Lehet hogy hiba de én nem pénz hanem elvi kérdésként fogom ezt fel. Az a helyzet hogy engem meglopnak és hülyénke néznek és nem az a kérdés hogy ez most 5-10e ft.

Ha 10ft az is probléma az elv miatt.


És ugye az örök kérdés ha egy dolgozót hülyének néznek és az tudja de nem tesz semmit az nem megérdemli? Ez a kérdés.

2016. márc. 30. 11:20
 4/18 anonim ***** válasza:
21%

"Az a helyzet hogy engem meglopnak és hülyénke néznek"


Mit mondott a fonokod, amikor ezt az orra ala dorgolted, megmutattad a jogszabaly(okat) amik a te allaspontodat tamasztjak ala? Lehet, hogy o rosszul tudta es semmi gonosz szandek nem volt. Lehet, hogy te tudod rosszul. Ezt vele kell megbeszelni, nem itt hozongeni nevtelenul.

2016. márc. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Lehet, hogy o rosszul tudta es semmi gonosz szandek nem volt. Lehet, hogy te tudod rosszul."


Állj. A főnök a jogszabályt nem tudhatja rosszul. Azért főnök hogy 100%-ban képbne legyen. És ugye ismerjük: a jogszabály nem ismerete nem mentesít a megszegésének felelőssége alól.

Ha ismeri a jogszabályt = át akar verni.

Ha nem ismeri, akkor oltári dilettáns.


De hidd el: ismeri az. Csak abban bízik én nem ismerem, vagy ha ismerem jobban féltem az állásom annál mint hogy szólni merjek.

Mindkettőben téved.

2016. márc. 30. 12:12
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

"De hidd el: ismeri az."


Akkora naivitas arad a hozzaszolasaidbol, hogy nehez barmit is elhinni neked. Ha komoly a kerdesed, es nem csak trollkodsz, beszeld meg nyiltan az ugyet a fonokoddel.

2016. márc. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%

4-es: álljunk már meg egy szóra, nem hőzöngés, ha valaki kiír valamit. bármiről érdeklődhet, ezért jött létre ez az oldal. már beszélt a főnökével, valószínű még fog is, ettől még nyugodtan kikérheti mások véleményét.


Kérdező, tulajdonképpen igazad van, mert elvi kérdés is, és senki sem szereti, ha hülyének nézik.

De csak addig lehetsz ilyen hű az elveidhez, amíg van mit enned, van hol laknod. Tehát úgy gondolom, van pénzed, nem okozna nagy problémát, ha elveszítenéd ezt a munkát.

Én más helyzetben vagyok. Nekem is van önérzetem, de ha az a kérdés, hogy tudok-e kaját venni, be tudom-e fizetni a villanyszámlát, akkor megmondom őszintén, nem azt nézem, hogy a bérletpénzt megkapom-e, hanem hogy van-e egy biztos munkahelyem.

2016. márc. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Tehát úgy gondolom, van pénzed, nem okozna nagy problémát, ha elveszítenéd ezt a munkát. "


Van tartalékom és gond ha elveszítem ezt a munkát de azért a világ nem dől össze.

Úgyhogy cselekvési terv: maradok állásban és fizetem saját zsebből azt amit a cégnek kéne.

Párhuzamosan melót keresek.

És ha lesz meló akkor megyek bíróságra az összes elmaradt pénz miatt. És akkor már nem kell félni hogy kirúg.

És az se érdekes meddig tart a per, ha évekig hát évekig.

2016. márc. 30. 13:14
 9/18 anonim ***** válasza:
15%

Tipikus eset:

"Az alkalmazott a vállalkozás fizetett ellensége"


Abba most nem mennék bele,hogy a főnök hogyan járt el, mert igazából lényegtelen.

Szinte minden vállalkozásnál, mindig eljön ez a történet,hogy az alkalmazott nem felmond,hanem bosszút forral, próbál ártani , teljes mértékben ellenségként tekint a cégre, de nem mond fel, örül a pénzének és vívja a harcát, amiben igazából ő mindig vesztes lesz , de legalább lefoglalja magát és nem unatkozik.

2016. márc. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Tipikus eset:

"Az alkalmazott a vállalkozás fizetett ellensége" "


Talán a rabszolga jobb lenne? Még jó, hogy harcol azért, ami jár neki. Azért van ez a sok fekete munka, "elfelejtett fizetés", "nincs szabadság", mert senki nem mer soha lépni.

2016. márc. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!