Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondja a főnök hogy...

Miért mondja a főnök hogy megvonta az utazási pénzemet és örüljek hogy eddig is kaptam mert ez csak ADHATÓ? Nem adható, ez kötelező, ld jogszabály! Miért néz hülyének?

Figyelt kérdés

Én vidéki vagyok a cég pesti ebben az esetben nekem jár 80 akárhány százalékos utazási támogatás. Ez nem főnöki jóindulat kérdése, ez jogszabályban rögzített kötelezettsége a cégnek.

Megvonták tőlem az utazási pénzt és azzal a szöveggel kábítottak hogy az nem JÁR az csak ADHATÓ és örüljek hogy eddig is kaptam.

Jól tudom, hogy ez nem adható, ez jár, nem vonható meg?

Vagyis ezzel akár bíróságra is mehetek? Ill megtagadhatom a munkát pontosabban a munkahelyen történő megjelenést is? Sorry nem adsz pénzt utazásra nekem meg nincs pénzem bérletre hát akkor hogy menjek be…

Hogy mer a főnök hülyének nézni?

lehet jó vége annak ha kinyomtatom a jogszabályt és a pofája elé tolom?


2016. márc. 30. 08:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Jó az utolsó gondolatmeneted kérdező!


Én is így tennék. Nem igazán van mit becsülni az ilyen helyeken, átállni gondolkodásilag, és ahogy ők kihasználnak Téged, Te is használd ki őket. Majd amikor már nem tudnak ártani, akkor tartani a markod... :)

2016. márc. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Így van, Befogom a szám mert kell az állás. de amint lesz másik állás akkor aztán elrángatom bíróságra a tisztelt főnök urat és majd ott elmagyarázza a bírónak hogy az utazási pénz miért csak "adható".

De szerintem akkor már nem lesz olyan nagy a pofája. Érdekes mikor egy már nem itt dologzó volt kollega felnyomta őt a munkaügyön a szabadságos ívek "sajátosságai " (nemléte) miatt egyből nem volt olyan arrogáns nagyhangú. Olyan volt mint a nyúl.

Csak a neki alárendelt neki anyagilag kiszolgáltatott dolgozói előtt tudja/meri játszani az agyát és ez mindent elmond.

2016. márc. 30. 16:33
 13/18 A kérdező kommentje:

" de nem mond fel,"


De. Felmond. lehet nem ma, de idővel.

2016. márc. 30. 16:34
 14/18 anonim ***** válasza:

"Még jó, hogy harcol azért, ami jár neki."


Persze az rendben is van amíg arról szól a dolog,hogy neked legyen jobb. Nyer-veszt történet, van értelme


Amikor azt tervezi egy alkalmazott ,hogy évekig szeretne pereskedni mondjuk 30 ezer forintért, az nem arról szól,hogy neked jobb legyen, hanem,hogy a másikon bosszút állj. Nincs arányban a befektetett idő, munka a várható profittal.


Az ilyen esetek az én szememben továbbra is a fizetett ellenség, méghozzá olyan aki soha nem nyerhet ő soha nem lesz nyertes , soha. Veszt-veszt történet

2016. márc. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Tudtam, hogy megjelenik majd ez a típus, aki a munkavállalót szidja. Le is írtam az előző hozzászólásomban.


Persze, mondjon fel azonnal a munkavállaló, mert rhadék a főnök. Aztán meg ha munkanélküli, és segélyt kér, akkor ő a büdös ingyenélő. Meg akinek semmi nem jó. A proli, aki mindig többet akar, akinek semmi sem elég. Úgyis ez lenne, mindig van mibe belekötni.


Teljesen jó ez a hozzáállás, hogy keresel másik munkát, de utólag behajtod a pénzt. Főleg akkor jó, ha sok a bérletpénzed, és nem 20-30 ezerért fogsz pereskedni. Jól fog jönni egyben egy nagyobb összeg. Csak lehet, hogy érdemes lenne valami írásos formában kérni a munkáltatót, hogy fizessen, mert úgyis meg fogják kérdezni, hogy miért nem jelezted korábban, az meg egy bíróságon nem válasz, hogy szóltál. Annak nincs nyoma. Erre akár a munkáltató is mondhatja, hogy szóban lemondtál róla. (nem hiszem, hogy le lehet, csak azt akartam érzékeltetni, hogy mindenről kell bizonyíték)

2016. márc. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

"Erre akár a munkáltató is mondhatja, hogy szóban lemondtál róla. "


Ezügyben már tájékozódtam. Ilyen jellegű juttaásról sem szóban sem írásban nem mondhatok le a jog szeritn miként a szabiról sem mondhatok le még ha akarnék se.

Épp a munkáltatói erőfölény miatt van ez így a jogban mert mi se lenne könnyebb mint átlagjózsival aki félti kis szaros állását aláíratni egy papírt hogy "nem akarok szabira menni".

Ilyne nincs ez alapból semmis lenne.

Szerencsére nincs jelentősége szólok-e a pénzért vagy nem-.

Az jár ha szólok ha nem.

Ha egy szó nélkül hagyom hogy ne fizessék akkor is jár.

2016. márc. 30. 18:32
 17/18 anonim ***** válasza:

Ez így mind igaz, de attól még írásban is kérhetnéd.


Ugyanez igaz az elmaradt fizetésekre is. Hiába jár (és a nem fizetés tulajdonképpen súlyos szerződésszegésnek számít), attól még azt is előírja a törvény, hogy a két fél köteles egymással együttműködni, egymást tájékoztatni, egymást felé jelzést tenni adott esetben.

Vagyis joggal érdeklődik majd a bíróság afelől, hogy miért nem jelezted a munkáltatónak, hogy nem fizetett.

Na ha arra tesz a munkáltató (a jelzésedre), akkor már a SZÁNDÉKOSSÁG is feltételezhető.


Elmondom Neked, hogy a mi cégünknél az volt előírva, hogy azonnali hatállyal akkor mondható fel a szerződés - bér nem fizetése miatt - ha előtte írásban felszólítottad az elmaradásra a céget, és határidőt szabtál meg neki a fizetésre, ami legalább 8 nap kellett, hogy legyen. Ha ezt nem teljesítetted, akkor adott esetben csak 50-50 % eséllyel indultál a bíróságon...

Ez nem ellentétes a törvénnyel, és a kollektív szerződés írta elő.

2016. márc. 31. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ezen ne múljon. Kap majd a cég tőlem egy tértivevényes levelet.
2016. márc. 31. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!