Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Harmadik idegennyelvnek mit...

Harmadik idegennyelvnek mit érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Angol és német jól megy, szóban és írásban is. Érdemes, illetve mit lenne érdemes 3. idegennyelvnek tanulni? Spanyol, orosz?

Nyáron diplomázom mérnökként.

23F



2016. márc. 29. 20:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Mi a célod vele mégis? Némettel és angollal gyakorlatilag mindenhol jó vagy a világon. Esetleg francia, ha már arról van szó.
2016. márc. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk mindig azt mondta az angol tanárunk, hogy angol után a spanyolt a legérdemesebb tanulni, mert azt is rengetegen beszélik.
2016. márc. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1

Örülnék neki, ha növelné a munkaerőpiaci értékemet pl., de ahogy nézem, azért sokan mondják, hogy angol-német elég.


Meg valamennyire hobbi is lenne; szívesen tanulok nyelveket és szerintem jól is megy.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2016. márc. 29. 21:06
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
esetleg valamilyen keleti nyelv - kínai, koreai, japán
2016. márc. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 meszike91 ***** válasza:
86%
Szerintem orosz vagy francia.
2016. márc. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Orosz.
2016. márc. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem is az oroszt. Nagyon sok helyen tudod hasznosítani, sokan megértik. Plusz ha sokat gyakorlod, használod, az orosz által más szláv nyelveket is egész jól meg fogsz érteni. Pl. szlovák, ukrán, horvát, cseh, stb.

Angol, német és orosz tudással szinte bárhol nyert ügyed van, legalábbis eladni nem fognak :)

2016. márc. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát igen, Európában oroszt meg franciát szokták mondani, világszinten meg a spanyolt. Ki tudja, lehet egyszer még az amerikai kontinensre is elvetődök.


Távol-keleti nyelven, elsősorban kínain is gondolkodtam, de az olyan dolog, amit még pénz miatt sem szívesen vállalnék be. :D

2016. márc. 29. 21:55
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem orosz vagy francia (esetleg ha olyan területre mész, akkor pl. holland vagy valamilyen skandináv nyelv - ezek állítólag az angol és a német után már jóval könnyebbek). Spanyolt ilyen célból nem tanulnék, eléggé romokban van a gazdaságuk.


Esetleg távol-keleti nyelvet (szintén munkakörtől függően).

2016. márc. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
Én keleti nyelvet mondanék, de ha már európai akkor semmi képpen se a latint válaszd! :D
2016. márc. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!