Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha külföldön (Kína, Japán,...

Ha külföldön (Kína, Japán, Dél-Korea, Oroszország, Anglia) dolgoznék orvosnék, akkor mennyit keresnék havonta?

Figyelt kérdés
Felsőfokú nyelvtudással és a szakkifejezésekkel, persze. Itt kérlek írjátok le magyar forintban is, és a külföldi valutában is az összeget. Köszönöm.

2016. ápr. 1. 18:08
 1/5 Damn ***** válasza:

Szia,


Mivel nem adtál meg semmit, hogy miben specializálódott, ezért általános orvosra vonatkozó adtaokat kapsz illetve erős átlagokat és bruttókat. Az adott ország adózására vonatkozó szabályokról nem tudok, arra neked kell keresgélni.


Japán: $103,000/év (2014) = 28mFT/év

Anglia: $71,510/év (2015) = 19,5mFT/év

Dél-Korea: $70,000/év (2015) = 19mFT/év

Kína: $19,200/év (2014) = 5,2mFT/év

Oroszország: $14,400/év (2015) = 3,9mFT/év


Ehhez hozzá tenném, hogy az új bevezetendő reformoknak köszönhetően Oroszországban az elkövetkező 5 évben megduplázzák az orvosok fizetését.


Oroszországban még nagy divatja van a hálapénznek, a többi országról ezzel kapcsolatban nem tudok. De nem csodálkoznék ha mondjuk a nagy keresetű országoknál ez nem így lenne.


Szeretném hozzátenni, mint a többi összehasonlításnál, itt sincs értelme forintosítani mivel ahhoz, hogy megértsd, hogy egy kereset mennyire jó vagy rossz tudatában kell lenned az adott ország adózási és napi megélhetési dolgaival.

2016. ápr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom.
2016. ápr. 6. 20:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Es, megkerdezhetem, hogy hol talaltad ezeket az informaciokat? :)
2016. ápr. 7. 20:17
 4/5 Damn ***** válasza:

Szia,


China Medical News:

[link]


Korea-hoz az indeed-en találtam adatot:

[link]


Japán-hoz találtam egy éves összegzést itt:

[link]


Oroszokhoz ez a kettő adott segítséget:

[link]

[link]


Angliához pedig:

[link]


Az összes linket a google segítségével találtam.

2016. ápr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Sokat segítettél. Még egyszer köszönöm!
2016. ápr. 8. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!