Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » érdemes önéletrajzban hazudni,...

érdemes önéletrajzban hazudni, hogy 1-2 munkahelyem volt csak?

Figyelt kérdés

fröccsöntő üzemben 6 hónapot voltam,de beírok 2 évet

Nokiában 4 évet voltam,de beírok 7 évet

Audiban egy évet voltam,de beírok 2 évet


azért akarok folyamatos munkát beírni,mert megkérdezik hogy mit csináltam amikor nem dolgoztam,mégis mit mondjak nekik,hogy éheztem?



#hazugság #önéletrajzban
2016. ápr. 2. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem érdemes hazudni.

Mi van, ha 'véletlenül' utána néznek?


Akkor mit fogsz mondani?

2016. ápr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, mert ha kiderül, akkor nagyon ciki.

És a munkaügyön, ha leadod a papírjaidat, akkor úgy is kiderül.

Inkább találj ki, valami normális választ.

Nem kell azt mondani, hogy éheztél. Nem kell dramatizálni, csak tárgyilagosan. Nem találtál munkát. Otthon segítettél a családban. Valami hasonló.

2016. ápr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Írd be nyugodtan, hazudjál életed végéig, aztán ha rájönnek, kirúgnak páros lábbal. Ezt akarod?

Elég, ha csak 1 helyet felhívnak, vagy megnézik a biztosítási viszonyodat - máris lebuksz.

Frankón nem fogom fel, mi értelme van hazudni? Nem csak másokat, de magadat is becsapod.

2016. ápr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jaj nekem :(
2016. ápr. 2. 13:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, mert lebuksz, feketelistáznak (igen, csinálják), és 100km-es körzetben az életben nem találsz munkát. Be se hívnak, te meg nézel, mint hal a szatyorban.
2016. ápr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

és ha ennyi volt? Nem azt nézik.


Amúgy sokkal jobb neked, mint nekem. 4 évet lehúztál egy helyen, nagyon jó! Értékelik ha képes vagy hosszabb ideig teljesíteni valahol. Alig volt rendes munkahelye, és akár hol voltam mind megszűnt hónapokon belül. És mégis hívnak interjúkra és mondják is, hogy sajnos nem egyedi eset ez.


Szóval ne hazudj, az őszinteség jobb!

2016. ápr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal, hogy nem célszerű ilyeneket hazudni.

Nekem például rögtön az önéletrajzom elején 4 év kiesés van, mert egyszerűen egy rossz képesítéssel nem találtam a helyemet és pont akkor volt Magyarország is a legrosszabb helyzetben. Utána határozott munkaviszonyok miatt főleg adódtak 4-5 hónapos lukak, elmondtam rendesen, és most mégis van egy állandó munkaviszonyom. Ha hazudunk, az pedig valamiképpen mindenképpen kiderül. Már akár a TB-kiskönyvből is. Úgyhogy csak okosan és őszintén!

2018. ápr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!