Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit mondjak a főnökömnek...

Mit mondjak a főnökömnek felmondáskor?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Egyetemre szeretnék menni szeptembertől, ezért fel fogok mondani jelenlegi munkahelyemen. Nyilván a főnök kérdezni fogja miért. Ha megmondom neki, tudni fogja, hogy már régóta tervezem ezt (az egyetemi jelentkezés már lezajlott). Ebből adódhat bármi problémám?


(Hazudni nem akarok neki, mert pár munkatársam tud a terveimről, így kiderülhet, az meg nagyon hülyén venné ki magát.)



2016. ápr. 3. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Mikor lesz eredménye a felvételidnek?


A felmondást nem vagy köteles megindokolni, csak számolj a felmondási idővel.

Ha mégis akarod, akkor azért nem mondtad el eddig, mert egyáltalán nem volt biztos, hogy felvesznek, akkor pedig nem mondtál volna fel.

Egyébként szeretsz itt dolgozni? Jól keresel?

Mert egyetem mellett is lehet ám dolgozni. Lehet a főnök is meg akarna tartani, és ha olyan a munka, otthonról is dolgozhatnál, vagy részmunkaidőben járnál be.

De ezt csak te tudod, hogy rá vagy-e szorulva erre.

2016. ápr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

'Ha megmondom neki, tudni fogja, hogy már régóta tervezem ezt (az egyetemi jelentkezés már lezajlott). Ebből adódhat bármi problémám? '


Es akkor mi van? Kenyszerit, hogy dolgozz tovabb nala? Vagy elveszi a felveteli papirodat? Elveszi a szemelyidet? Bezar a kamraba?


Konyorgom, noj mar fel.

2016. ápr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

basszus, vegyél már vissza, te talán 18-19 évesen, az első munkahelyeden, amikor még meg sem száradt a papír az érettségiden, tisztában voltál minden munkajogi kérdéssel?

miért nem kérdezheti meg, ami foglalkoztatja?


"könyörgöm, nőj már fel!"

mert ez egy felelős felnőtt reakciója?

talán inkább te vagy gyerekes ezzel a hozzáállással.

vagy te biztos vaami csodagyerek voltál, aki mindenről mindent tudott, amit még sosem tapasztalt meg.

gratulálok. de azért "könyörgöm, nőj már fel!"

2016. ápr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, hogy ne érjen kellemetlen meglepetés (nincs-e valami olyan, hogy nem hallgathatok el olyasmit, ami a cég számára hátrányos lehet majd, stb) - bár a szerződésben nincs ilyen, csak a biztonság kedvéért kérdeztem. (Nem olyan munkakörről van szó, amit más is be tudna tölteni a cégen belül, vagy ahová gyorsan találnának a helyemre valakit).


Elsőnek: Ez több indok miatt sem jöhet szóba (az egyetem messze van és kollégista lennék, a munkakör sem olyan, stb.), de azért köszönöm a választ. Persze a felmondási időt belekalkuláltam.

2016. ápr. 3. 20:14
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
Heló, szia!
2016. ápr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Hello, én is így voltam vele ahogy te.

2013-ban már 1 éve dolgoztam egy cégnél, be adtam a jelentkezést Márciusban az egyetemre. Felvettek Áprilisban, de persze nem szóltam erről a munkáltatómnak. Hiszen akkor tudnák hogy menni fogok és máshogy állnának hozzám. Nálunk az volt a szabály ha 1 éve dolgozol ott már akkor 1 hónappal előtte kell szólni ha fel akarsz mondani. Ezt tettem, Augusztusban beadtam a felmondási nyilatkozatot. Persze ezután volt egy beszélgetés a főnökömmel az irodában, próbált meggyőzni hogy maradjak, de elmondtam neki hogy szeretnék diplomát szerezni, nem volt semmi baj és megértő volt a végén.

2016. ápr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

melózól majd mellette, vagy hogy sikerült a felvételi? Azért kérdezem mert érdekel.


Amúgy én simán bementem, először a felettesemnek mondtam hogy ennyike volt, nem csinálom tovább (baj volt a cégben, nagyon nagy baj). Aztán az irodavezető próbált susmusolni hogy maradjak de nem. Aláírtam pár papírt és ennyi. Főnökkel nem is találkoztam, látni nem bírtam.

2016. ápr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A terv szerint nem melózom mellette, az egy év alatt keresett pénzt félretettem / teszem az egyetemre (kollégium, utazás, stb). Hogy felvesznek-e, júliusban derül majd ki - és:

#6-os: hogyhogy márciusban jelentkeztél (és hogyhogy áprilisban vettek fel)? Csak kíváncsiságból - mert a jelentkezés Februárban zárul le, a ponthatárokat júliusban hirdetik ki. Keresztfélév esetén sem stimmel az időpont. Vagy én siklok el valami felett?

2016. ápr. 4. 20:34
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Wow 2 vagy több évnyi egyetemi tandíjat összespóroltál? Király! Mázlista vagy
2016. ápr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
Hali. Én is ugyan ezt csinálom, mint te. Amúgy igazából bármit bekamuzhatsz, amit csak szeretnél (persze ésszerű keretek között). De megmondhatod neki, hogy egyetem lesz ebből és kész. Letöltöd a felmondási idődet aztán viszlát!
2016. ápr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!