Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen jogalapon fizetteti ki...

Milyen jogalapon fizetteti ki a munkáltató a munkaruhát felmondáskor?

Figyelt kérdés
Keresgéltem ezzel kapcsolatban, annyit találtam, hogy az új munka törvénykönyve ezt pontosan nem szabályozza, de utal rá, hogy amennyiben ez elvárás a cég részéről, akkor biztosítania kell, és nem terhelheti a munkavállalóra, kivéve, ha erről külön megegyezés van. Na nálunk a szerződésben erről annyi van, hogy a munkaruhát viselnem kell. Mégis kifizettetik velünk. Kifizetem, nem arról van szó, szerencsére nem ez az összeg vágna földhöz, viszont ha hülyének néznek, azt nem szeretem. Jogosan kérem én, hogy mutassanak rá, hol van ez leírva, azokban a dokumentumokban, amiket aláírtam?
2016. febr. 20. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
A munkaruhának kihordási ideje van, pl két évre kapsz egy köpenyt, egy évre egy pár papucsot. HA ezen időn belül lelépsz, vagy visszaadod (sok helyen nincs erre lehetőség, mert nem mossák, stb), vagy időarányosan kifizeted. Általában szabályzat rendezi a kérdést. Ha abban az van, hogy időarányosan ki kell fizetni, és ettől kérésedre eltekint a munkáltató, akkor adóköteles jövedelemmé válik a vissza nem fizetett rész.
2016. febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a munkaruhát kötelező viselni és nem adtak rá pénzt, akkor a saját pénzedből vetted, ergo nem fizettethetik ki Veled.

Ha viszont kaptál munkaruhára pénzt vagy munkaruhát és nem adod le távozáskor, akkor valóban kifizettethetik. Nem tudom, Nálad melyik eset áll fenn.

2016. febr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekünk adták a ruhát, nem kellett akkor fizetni semmit.
2016. febr. 20. 13:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Tehát kaptál munkaruhát, viszont nem adod vissza, persze hogy kifizettetik veled.
2016. febr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Mondd hogy inkabb visszaadod.
2016. febr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Volt cégemnél dolgozói felmondásnál kifizettetik veled a bakancs árát.
2016. febr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Először nézd meg, mi van a szerződéseben, illetve a munkahelyi szabályzatokban. Jellemzően utóbbiban szokták ezt a kérdéskört rendezni.
2016. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nyilvan visszaadnám inkább, de ezt a lehetőséget fel sem ajánlották. A belső szabályzatig még sajnos nem jutottam el, arra a jovőhéten kerül sor, csak a szerződésből indultam ki először. Köszi a válaszokat:)
2016. febr. 20. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!