Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes nyakamba venni a...

Érdemes nyakamba venni a várost és minél több helyre beadni az önéletrajzomat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nemrég Budapestre költöztem és jelenleg állást keresek. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e bemenni nagyobb bolthálózatokhoz/cégekhez személyesen bemennem és beadnom az önéletrajzomat? Vagy pl. plázák üzleteibe, ahol ki van írva hogy eladót felvesznek? Online már nagyon sok helyre küldtem önéletrajzot, és vissza is jeleztek több helyről, de akkor még egyéb okok miatt nem tudtam elvállalni a pozíciót. Most már eléggé sürget az idő. Előre is köszönök minden választ/segítséget.

2016. ápr. 4. 08:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy pénzügyi OKJ iskolát végeztem. Nyelvvizsgám nincs, angolt alapfokon ismerem és ehhez mérten keresek munkát
2016. ápr. 4. 08:59
 2/5 Papi Gonzales ***** válasza:
hát amelyik boltra ki van írva hogy keresnek munkatársat, oda szerintem simán
2016. ápr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"Online már nagyon sok helyre küldtem önéletrajzot, és vissza is jeleztek több helyről, de akkor még egyéb okok miatt nem tudtam elvállalni a pozíciót. Most már eléggé sürget az idő." Neked nem érdemes, illetve a cégeknek nem érdemes téged felvenni. De majd rájönnek.
2016. ápr. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Eladóként akarsz megélni Budapesten vagy mással vagy együtt?


Igen érdemes személyesen elmenned. Sok helyen elvárás is, bár nem tudom miért. Menj be nagyobb áruházakhoz és ott az ügyfél pultnál add le a jelentkezésed pl. Tesco. Lehet adnak külön nyomtatványt is amit ki kell töltened. Egyik ismerősöm így szerzett munkát.


Érdemes a Metropolban is nézegetned, rengeteg eladót kerestek még 1-2 hónapja amikor én is munkát kerestem. Érdemesebb először nagy plázákban kezdeni amik a környékeden vannak. Nyomtass ki 40-50 önéletrajzot aztán a szimpatikus üzletekben szórd szét.

2016. ápr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kónya Ágnes ***** válasza:

Szerintem először érdemes lenne meghatároznod, hogy milyen típusú boltokban szeretnél eladóként dolgozni. Ruházati bolt? Élelmiszer üzletlánc? Cipőbolt? Ha már tudod, akkor sokkal célirányosabban tudod kiválasztani a cégeket/boltokat és megírni az önéletrajzod.


Ha boltról-boltra jársz és beadod az önéletrajzod az még alapvetően nem probléma. De ha csak jelentkezel és utána nem követed nyomon az önéletrajzod útját, akkor nagyon sok időd ment kárba, amit az interjúra való felkészüléssel is tölthettél volna.


Érdemes konkrétan a boltvezetőt felkeresni és neki eljuttatni az önéletrajzod, majd maximum egy hét elteltével érdeklődni, hogy tudnátok-e személyesen is találkozni.


Ha az egyik eladó veszi át az önéletrajzot, akkor kérd el a vezető elérhetőségét és max 1 héttel később kérdezd meg tőle, hogy megkapta-e.


Ez azért is jó (többek között), mert naponta rengeteg önéletrajzot kapnak és jóformán senki nem veszi fel a jelentkezés leadása után a kapcsolatot a döntéshozóval, de ha te igen, akkor biztos ki fogsz emelkedni a tömegből.

2016. ápr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!