Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan miért akadnak ki azon...

Sokan miért akadnak ki azon hogyha jelentkeznek egy állásra és nem jeleznek vissza?

Figyelt kérdés
Mikor meghirdetek egy állást 300-400-an is szoktak jelentkezni, abból elhívok interjúra 1-2 főt. Épp elég időpazarlás végigbogarászni ezt a sok emailt, hát még válaszolni mindegyikre... Bezzeg azok nem jönnek el az interjúra, sosem szólnak én meg várom őket, mikor ezer dolgom lenne. Volt olyan hogy visszaírogattam a jelentkezőknek hogy nem őket veszem fel, erre meg egy csomó jelentkező elkezdett bunkózni, hogy mi az hogy nem veszem fel őket, mikor minden feltételnek megfelelnek, mások meg sírni kezdtek el, hogy mi a baj hogy pont nem őket választottam.
2016. ápr. 9. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem egyszerű..
2016. ápr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Mert úgy gondolják, hogy ők X időt beletettek a jelentkezésbe, az önéletrajz írásba, stb.. és legalább egy visszajelzést szeretnének. Ami valahol érthető is.


Ahogy az is érthető, hogy a munkaadó pedig ha 1 embert keres akkor nem fog fél napot azzal tölteni, hogy elutasítson 399 alkalmatlan jelöltet.


Abba viszont kevesen gondolnak bele, hogy sokszor még a nagy cégeknek sincs automata adatbázisa (kicsiknek meg pláne nincs), ami elutasítás esetén tudna küldeni egy sablon levelet. Akkor pedig ha csak 1 percet szán rá bárki, hogy írjon egy elutasítást az több értékes munkaórát venne el egy kollégától úgy, hogy ennek pont 0 haszna van a cég számára.

2016. ápr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
59%

Minél több helyre adja be az ember az önéletrajzát, annál jobban bízik abban, hogy valahova csak felveszik. Ha nem kapnak visszajelzést, gondolom tovább reménykednek, megkeserednek majd feladják és ennek a végterméke az, hogy "legalább visszaszóltak volna, hogy nem vesznek fel...". Aki kiakad, csupán nem bírja a kudarcokat, aki pedig sírni kezd, az gondolom reményt vesztett személy, aki nagyon elkeseredett. Természetesen szerintem a te dolgod a legnehezebb, legfárasztóbb. Míg egy ember csak kitölt egy sablont az adataival és elküldi több 10-100 helyre, te addig 10 vagy akár 100 valamennyi hatványával egyenlő önéletrajzot olvasol el, nézel és gondolsz át. De ezt ők nem értik, nincsenek tisztában azzal, hogy egy állásra nem csak 10 ember pályázik.


Ez az én véleményem, meglátásom. Hogy van-e benne igazság, azt mások majd eldöntik, a hibákat idővel pedig úgyis kijavítják majd :) Azért remélem kielégítő választ tudtam adni.

2016. ápr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Volt hogy voltam próbamunkán, ahol azt mondta a főnök hogy ha nem szólnak, akkor nem engem választottak. Nem hiszem hogy olyan sok ember lett volna ott hogy egy nyamvadt emailt nem tudnak megereszteni. De olyan is volt aki megígérte hogy mindenképp szól az eredménytől függetlenül, mégsem szólt.
2016. ápr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%

"Mikor meghirdetek egy állást 300-400-an is szoktak jelentkezni, abból elhívok interjúra 1-2 főt"


Ez milyen állás?

2016. ápr. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Nincs azzal semmi gond ha nem válaszolnak 400 embernek. Nekem csak azzal van bajom ha személyes interjú is van és utána nem válaszolnak. Időt veszít vele? És arra volt idő, hogy időpontot egyeztessünk utána egy órát beszélgessünk az interjún? De arra már nincs, hogy egyetlen sort írjanak emailben?
2016. ápr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

nem azzal van a gond, hogy nem jelez vissza, hanem ha ezt nem jelzi sehol sem...

azért jobb helyeken feltüntetik a hirdetésben vagy a telefonos beszélgetés során, hogyha a jelölt nem alkalmas, akkor nem jeleznek vissza kapacitás hiány miatt, és ez megérhető

azok után, hogy ezt sehol sem jelzik, elég sunyi megoldás, ha a munkáltató ennyire nem képes, akkor mégis milyen munkát végezhet? ilyen helyre nem mennék szívesen dolgozni

2016. ápr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A jelentkezések befogadására létrehozni egy postafiókot és ahhoz beállítani egy auto reply üzenetet - amiben röviden megköszönik a jelentkezést és leírják, hogy amennyiben az önéletrajz alapján megfelelőnek találnak, x időn belül megkeresnek egy személyes interjú miatt - nem tart semeddig. Ha pedig már személyes interjúra is behívtak valakit, akkor illik visszajelezni neki az eredményt illetően. Úgy gondolom, hogy többek között ez is a dolga egy HR-snek, és minősíti a vállalatot, akit képvisel.
2016. ápr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

" ez is a dolga egy HR-snek"


De ez kis cég 20 fővel, nincs HR-es csak én.

2016. ápr. 10. 14:01
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Leírtam a megoldást, miszerint már az első jelentkezésükkor kapjanak egy tájékoztatást. Annak az 1-2 főnek pedig, akit személyesen behívsz, nem olyan sok idő visszajelezni.

(#8)

2016. ápr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!