Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha jelentkeznék egy új munkahe...

Ha jelentkeznék egy új munkahelyre és elmondanám üzemorvosin, hogy voltam pszichiátrián akkor alkalmatlannak minősítenek?

Figyelt kérdés
Ha vannak tapasztalatok az jó lenne.

2015. jún. 9. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyaltalan nem kell elmondanod uzemorvosin, hogy voltal pszichiatrian. Semmi kozuk hozza.
2015. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Már miért kéne elmondani? A legtöbb esetben ez csak egy formaság, max. észreveszik, ha kell neked szemüveg. Egyebekről nem kell beszélni.

Velem pl. kitöltettek egy 5 oldalas kérdőívet, még a bugyim színéről is. Volt-e rákos beteg a családban. Igen, volt, a fél családom ebben halt meg. Ha beírom nem vesznek fel? Nevetséges. Mindenre nemet írtam.

2015. jún. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Van egy általános adatlap, kérdőív, amit kitölt rólad az első alkalommal az üzemorvos. Ebben benne van minden, eddigi betegségek, műtétek, gyógyszerérzékenység, szedett gyógyszerek, és bizony rákérdez arra is, hogy állsz-e pszichiátriai kezelés alatt. Csak rajtad áll, hogy bevallod-e vagy sem, ő nem fog utána nézni semminek, ez az egész vizsgálat önbevallás alapján működik. Én bevállaltam, hogy bevallom, így be is vallottam (6-szor voltam pszichiátrián ++ 5 éve havi rendszerességgel konrollra járok. Annyi történt, hogy bekérte az összes zárójelentésemet, és kért egy aktuális pszichiátriai szakvéleményt a kezelőorvosomtól. Ehhez adott egy kis papírt, amivel el kellett mennem a pszichiáteremhez, és ő írt egy szakvéleményt rólam, hogy pszichésen alkalmas vagyok-e a munkára szerinte. Ezt megírta, és ezzel a szakvéleménnyel vissza kellett mennem az üzemorvoshoz, aki megadta nekem a szakvélemény alapján az alkalmasságit. Szóval minden a pszichiátered szakvéleményén fog múlni, az én dokim jófej, tudtam, hogy pozitív véleménnyel lesz rólam, így nem aggódtam, hogy alkalmasnak talál-e (és nem, nem fizettem egy ft-ot sem a dokimnak, hogy pozitív véleményt írjon rólam).
2015. jún. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!