Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudnátok mondani olyan beavatk...

Tudnátok mondani olyan beavatkozásokat, amiket egy rohamkocsin orvos igen, de mentőtiszt nem végezhet?

Figyelt kérdés
Illetve milyen hátránya van valakinek mentőtisztként egy orvossal szemben szakmailag a prehospitális ellátásban? Sokszor olvasom, hogy mostanában rengeteg orvosi pozíciót mentőtiszt tölt be (pl.: a mentőmotoros szolgálat).

2016. ápr. 10. 17:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

persze, ez csak a népetetés h a rohamkocsikon orvos van, ne viccelj, alig van pár tényleges oxyológus szakorvos, akik meg vannak, azok kiskirályként pöffeszkednek az állomásokon, nem gondolod h azok vonulni fognak ... ill. nagyon ritka.


egyébként jogszabályilag a mentőtiszt egy az egyben azokkal a kompetenciákkal rendelkezik, mint egy mentőorvos, az egyedüli különbség h ez csakis szolgálat közben igaz. azaz nem írhat receptet a havernak, nem rendelhet, stb, viszont szolgálatban egy az egyben ugyan azokat a dolgokat megteheti, mint egy mentőorvos (megjegyzem, ha hozzám kéne rohamkocsi, én külön kérném, h inkább tiszt jöjjön, sokkal nagyobb a gyakorlatuk a sürgősségben, az orvosoknak inkább a mellük nagy, de én amennyit láttam már bénázni őket a legcikibb helyzetekben is, na az durva ...)

2016. ápr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
= tehát nincs olyan beavatkozás, bocs :)
2016. ápr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. ápr. 10. 21:00
 4/12 anonim ***** válasza:
Anno az altatás megkülönböztető volt, de mára az RSIvel szinte semmi nem különbözteti meg
2016. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
mire gondolsz?
2016. ápr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

RSI: Izomrelaxáns mely a szívizmon kívül minden izmot leállít, köztük a légzőizmokat, ezért könnyebb lélegeztetni/intubálni a beteg. Izomrelaxáns mellé kap még egyéb más gyógyszert is, mely altatásban tartja a beteget (pl. Ketamin).


Tavalyelőtt októberig sima intubáció ment, aztán kötelező lett az RSI, persze konzulens alkalmazásával.

Most pedig ajánlott!


Ha nem hallottál még az eljárásról, akkor itt megtekintheted:

https://www.youtube.com/watch?v=Ice26yP7Wl8


Úgy hirdetik, hogy magas szintű légútbiztosítási eljárás! Kérdésed van nyugodtan jöhet privátban!

2016. ápr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

jaaa oké akkor tudom, volt is abból nagy cirkusz amikor bevezették, és ugye aki lelkiismeretesebb meg értett is hozzá, az egyenesen elutasította. már a relaxáns is életveszély, na a ketamin meg egy undorító anyag, azt már 30 évvel ezelőtt is úgy tanították nekünk poénosan h az állatgyógyászatban elmegy, de azért ha ilyet találunk, akkor jó messzire dobjuk ki a mentőből :)

persze itt is egyetlen ok van csak: pénz és pénz ...

Ez egy baromi olcsó módszer, pedig ezerszer jobb a propofolos anaesthesia, csak ugye ennek elég borsos ára van.

Nem tudom, ma mi megy az OMSZ-nál, de gondolom, jobb nem lett a helyzet.

2016. ápr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jobb?


Költői kérdés? :D

2016. ápr. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
áh én megszólalni se tudok, ha ez jut eszembe. teljes agyrém ... de az a még rosszabb meglátásom, h a helyzet még 20 év múlva se fog változni...
2016. ápr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ebben egyetértünk sajnos...
2016. ápr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!