Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek mennyi idő alatt sikerül...

Kinek mennyi idő alatt sikerült diplomával elhelyezkedni az Állami Foglalkoztatási Szolgálat segítségével?

Figyelt kérdés
2009 nyarán diplomáztam. November óta munkanélküli vagyok. Naponta böngészem a netet, hirdetéseket, ismerősöket kerestem meg, de ezidáig nem tudtam a saját szakmámban elhelyezkedni. Februárban a Munkaügyi Központhoz fordultam, és július elejére kaptam csak időpontot, úgyhogy gyanítom (és remélem), hogy előbb sikerül munkát találnom. Kinek van sikertörténete az AFSZ-szel kapcsolatban?
2010. ápr. 6. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmi jó tapasztalatom nincs: apósom másfél éve munkanélküli, rendszeresen jár a munkaügyi hivatalba, de nem tud elhelyezkedni. Részt vett önköltséges átképző tanfolyamon, két-háromhetene megy a hivatalba, de még így sem tudnak neki munkát találni. Kínjában most már cégindítással próbálkozik, majd kiderül, mi lesz a vége.
2010. ápr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát sokat ne várj tőlük, teljes erőbedobással igyekezz inkább saját magad keresgélni. Milyen diplomád van? Milyen szakmák közt keresgélsz?
2010. ápr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Idegenforgalmi és szálloda szakos közgazdász diplomám van, korábban szállodai recepciósként dolgoztam, szívesen csinálnám ezt továbbra is. Dolgoznék utazási irodai referensként, rendezvényszervezőként. De pl. beadtam a jelentkezésemet irodaházi recepciós és egyéb adminisztratív álláshirdetésekre is, csak nem nagyon jön válasz sehonnan, éppen ezért azon gondolkodom, hogy csinálok egy másik önéletrajzot is érettségivel, és inkább ezzel fogok pályázni a nem szakmámba vágó munkákra.
2010. ápr. 6. 13:40
 4/10 anonim ***** válasza:

A Munkaügyi Központ nem munkaerő-közvetítő. Azt senki ne várja, hogy ők keresnek majd állást... Náluk ez annyiban merül ki, hogy a honlapjukra felteheted az életrajzodat, aztán reménykedsz, hogy hívnak, vagy böngészed a fent lévő álláshirdetéseket.


Természetes, hogy mindenkinek önmaga a legfontosabb, és elvárja, hogy foglalkozzanak vele, de a MK-ban nem azért vannak ott, hogy megoldják az életedet helyetted. Olyan sok a munkanélküli, a pályakezdő, mi lenne, ha mindenki úgy menne be hozzájuk, hogy márpedig nekem adjatok állást de most?!


Akkor éri meg zaklatni őket, ha munkanélküli segélyt vagy RÁT-ot kapsz, máskülönben (jogosan) csak minimálisan foglalkoznak veled. De ez érthető, nem szakadhatnak ezer felé...

2010. ápr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyanakkor diplomáztam, mint te, szintén közgazdászként. (de én gazdálkodási) és szintén nem találtam még semmit. Pont ma voltam a munkaügyi kp-ban, de semmi jó hír, nekem ma azt mondták, hogy hívogassam őket, mert maguktól nem biztos, hogy mindig szólnak. Én már szeptemberben regisztráltam, de azt hittem úgy működik, hogy ők szólnak ha van valami, de ezek szerint nem. 2szer szóltak már, hogy találtak valamit, de említésre sem méltóak.
2010. ápr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez nagyon nem jó hír, pláne, hogy én meg csak február óta vagyok nyilvántartva... Eddig még nem szóltak. De reméljük a legjobbakat, hogy hamarosan munkába állhatunk, sok szerencsét neked, kedves előző! :) Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2010. ápr. 6. 18:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is 2009 nyarán diplomáztam, szeptember óta regisztrálva vagyok munkaügyiben, eddig semmit segítettek.. Nem is várom el hogy ők szerezzenek nekem munkát, nyilván az a biztosabb meg jobb ha én intézkedem, meg keresek, ezt teszem már jó ideje, eddig semmi siker.. :( De az azért kicsapta a biztosítékot nálam mikor legutóbb pofaviziten voltam, beszélgettem az ügyintézőmmel, mondtam neki, hogy legszívesebben mennék Pestre, csak mivel nincs indulótőkém, így egy ideig mindenképp itthon a szülővárosomban kellene valami munka, erre bőszen bólogatott hogy igen ez sajnos ilyen pénz kell mindenhez... Erre rá pár percre azt mondja hogy ne is nagyon álmodjak arról hogy itthon munkám lesz, menjek Pestre.. Na itt majdnem beszóltam, hogy figyelt- e arra amit beszéltünk, vagy csak ül ott mint egy darab fa... Arról nem is beszélve hogy mikor regisztráltattam magam, kezébe vette a diplomámat, és megkérdezte, hogy ez most mi.. :D Mondom a diplomám, közgazdász diploma kereskedelmi szakon, marketing szakirányon. Erre nézett tovább hülyén és ilyeneket kérdezett hogy akkor én most mi vagyok, mert ő ezt nem érti.. reklámmanager vagyok, vagy kereskedő? Meg hogy mit írjon most ő a gépbe, hogy mi vagyok én... Nem tudtam hogy sírjak-e vagy nevessek. :D
2010. ápr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszed, hogy lesz Pesten munkád? Hát nagyon tévedsz. Itt is jönnek ki a BGF-ről, Kodolányiról és a többi főiskoláról ugyanúgy a diplomások... Nekik sincs munkájuk, és akkor mégúgy se lesz, ha vidékről is feljönnek.
2010. ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A Munkaügyi központban van egy kis könyvecske, amiben minden jelentkezéskor vinned kell egy cég nevét és adatait, hogy te ott próbáltál állást találni. Az teljesen lényegtelen, hogy tényleg próbáltál -e vagy csak úgy beírtál egyet, mert úgysem néznek utána.


Ők állást nem adnak, nem segítenek, nem szólnak még akkor sem, ha találnak egyet, ami esetleg jó lenne. Ami a honlapjukon fent van állás, az nem egyezik meg azzal, amit a központban ki szoktak nyomtatni és függeszteni. SEgíteni nem tudnak és sok esetben nem is akarnak.


Mindenképpen az ember saját magára van utalva. Az ő feladatuk annyiban merül ki, hogy számon tartsák, hogy az ország egyes területein mennyi a munkanélküliek száma.


Írtátok, hogy ha felmennek Pestre a vidékiek, akkor a pestieknek sem lesz munkája. Hát, ezt nem így látom. Én tanári végzettséggel "szeretnék" felmenni Pestre, de csak úgy, hogy felmegyek, aztán majd lesz valami, így nem szeretnék. (Hogy szeretnék az túlzás, csak ott jobbak a lehetőségek.)


Nem marad más, csak kapcsolatokat felmelegíteni és építeni, pályázni, önéletrajzot küldeni, minden lehetőséget megragadni.


de amíg a korrupció működik (ismerős ismerősének az ismerőse), addig a kis emberek hiába kapálóznak.

2010. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ott is vannak "kedvencek" csak nekik segítenek igazán
2010. ápr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!