Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nagy bankok befektetési...

A nagy bankok befektetési részlegén kik dolgoznak?

Figyelt kérdés
Közgazdászok, de milyen szakon végeztek a legtöbben?

2016. ápr. 12. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudja neked megmondani senki, mert ismernie kellene hozzá, minden "nagy" bank összes dolgozóját, aki a befektetési részlegen dolgozik.
2016. ápr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még nagy általánosságban sem? Nem pontos értékre gondoltam én sem.
2016. ápr. 13. 15:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Változó. Sokan olyan szakon végeztek 10-20-30 évvel ezelőtt, amik ma már nem is léteznek, vagy csak más néven fut jelenleg.
2016. ápr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért kérdezném, hogy milyen szakot érdemes most elvégezni, hogy ilyen helyre kerüljek.

alkalmazott közgazdaságtan , gazdaságelemzés ,gazdálkodási és menedzsment ,kereskedelem és marketing ,nemzetközi gazdálkodás ,pénzügy és számvitel ,turizmus-vendéglátás?


Logikusnak tűnik szerintem az alkalmazott közgáz, gazdaságelemzés, gazdálkodási és menedzsment, pénzügy számvitel.


Szerintetek?

2016. ápr. 14. 19:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Jók tűnnek logikusnak. De kell majd értékpapír jogi vizsga is (legalább). Emellett ezekre a részlegekre nagyon nehéz bekerülni és bent is maradni.
2016. ápr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyen komoly munkára nem hiszem, hogy elég egy bsc


pénzügy, számvitel, nemzetközi gazdaság és gazdálkodás, közgazdasági elemző, gazdasági-matematikai elemző, biztosítási és pénzügyi matematika


Ezek a top gazdasági mesterszakok, ezekkel jóval nagyobb az esélyed bekerülni, mint egy alapszakkal.


Pl. a BME-GTK pénzügy mesteren van befektetéselemző spec.

2016. ápr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem csak azon múlik,hogy mit végzel, hanem majd mit tudsz és milyen ember vagy.

Gazdaság-matematikai elemző szak a legnehezebb a gazdasági szakok közül.

2016. ápr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit szeretnél csinálni? Értékesítés része a bankfiókban történik, oda egyszerűbb bekerülni, csak egy értékpapír jogi vizsga kell hozzá és máris értékesítheted a termékeket.

Mondjuk, hogy a bank alapkezelő cégéhez akarsz bekerülni akkor ennél azért sokkal több kell. Mondjuk egy közgazdász diploma szerintem alap, de ha biztosra akarsz menni akkor azokat végezd el, amiket írtak előttem is, vagy még esetleg nézd csináld meg a tőzsdei szakvizsgát.

2016. ápr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!