Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » TB kiskönyvembe bele akarják...

TB kiskönyvembe bele akarják írni a felmondás okát?

Figyelt kérdés
3 hónapos próbaidő alatt felmondtam a jelenlegi munkahelyemen, azonnali hatállyal. Ők valami miatt mégis a közös megegyezést erőltetik, továbbá azt is közölték, hogy a tb kiskönyvembe bele írják a felmondás típusát. Ezt nem tehetik meg. Elvileg nem is az a papír funkciója. Ha mégis így tesznek, akkor indítható eljárás ellenük?

2016. ápr. 13. 01:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokták a tb könyvbe beleírni :D Mit törődsz vele, közös megegyezés kerül bele így is úgy is .
2016. ápr. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Ha belemerik írni, tépd ripityára ott előttük . Gondolod veszítesz valamit ?! Bemész az oephez és kiállítanak egy vadi zsír, újat . Már én is sokx gondolkoztam, hogy megteszem .
2016. ápr. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Az OEP nem állít ki vadi újat. Üres nyomtatványt a nyomtatványboltban lehet venni, de a pályakezdőknek az első munkáltatójuk állítja ki.


... és össze se tépd, mert akkor az előzmény adatokat - ha szükséged lenne egyszer rá, és nem tudhatod, hogy mikor jön el ennek az ideje - kénytelen leszel minden volt munkáltatódtól külön beszerezni.


A TB kiskönyv nem munkakönyv, tehát nem az a funkciója, hogy ilyet beleírjanak. Abban a társadalombiztosítási ellátással kapcsolatos dolgokat kell vezetni. Nyugodtan hívd fel erre a munkáltató figyelmét, aztán ha mégis beleírja (mert olyan h.lye), akkor otthon szépen áthúzod tollal azt a részt, és kész.


Emiatt eljárás nem indítható ellenük, ez nem "jogtiprás", hanem butaság.

2016. ápr. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. És ha direkt a pecsét alá írják? Úgy nem tudom kihúzni. Ebben az esetben kell mennem az oep-be? Vagy veszek egy újat és ezt pedig elrakom a fiókba? :)
2016. ápr. 13. 09:01
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

"Bemész az oephez és kiállítanak egy vadi zsír, újat . Már én is sokx gondolkoztam, hogy megteszem .

"


Tehát nem tetted meg, nincs tapasztalatod, de azért ajánlgatod a nyilvánvaló baromságot?

2016. ápr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Na várjál már. Azt írtad próbaidőn voltál. Próbaidőn nem kell indokolni semmit. Nekik teljesen mindegy, hogy közös megegyezés vagy felmondás. Mit akarnak egyáltalán beleírni? Meg minek? Nincs is neki hely a kiskönyvben.:D Az nem arra van. Komplett idiótáknak dolgoztál?

Amúgy szard le, ha belefirkálnak oda nem illő adatokat, az nem rád vet rossz fényt.

2016. ápr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

5


vegyél már vissza az arcoskodásból !


Kiállít az oep új könyvet, kinél futnak vajon a bejegyzett adatok .

Ha azt írtam volna már megtettem , akkor most nyugodtabb lennél xD ... ?!

2016. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Nekem egyszer a munkaügyi központban adtak újat, vagy nyitottak újat !!!!
2016. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
De ne kérjen újat. Nincs rá szüksége. Csak időpocsékolás lenne. Mondom nem oszt nem szoroz, hogy miket firkáltak bele. Magát röhögteti ki a munkáltató, ha ilyen oda nem illő dolgokat ír bele. Gondolom valami kezdő lehet, ha nem tudja mire való tb kiskönyv.
2016. ápr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

nem lennék nyugodtabb, mivel nem voltam ideges sem.

de kettőnk közül te arcoskodsz a hülyeségeiddel, és még neked áll feljebb, ha megírják, hogy nincs igazad.

szánalom...

2016. ápr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!