Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnám nagyjából...

Hogyan tudnám nagyjából behatárolni a jövőbeli fizetésem (tanár)?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt álló diák vagyok, aki szeretne töri/angol szakos tanár lenni. Olvasgattam oldalakat, fórumokat, de nem világos még nekem teljesen, hogy hogyan is tudnám behatárolni hova kerülnék a pedagógus bértáblában.

Pl. a Mesterfokozatot, hogyan és mennyi idő alatt lehet megszerezni valamint olyat is hallottam, hogy az egyetemi évek is munkaviszonynak számítanak, vagy ez csak valami koholmány volt? Minden egyes tanácsot, választ, segítséget előre is köszönök!



2016. ápr. 15. 17:30
 1/1 anonim ***** válasza:
81%
Rendkívül alacsony kezdőfizud lesz, nagyjából mindegy, hogy addig hogyan foltozzák a bértáblát. Én angol-magyar tanár akartam lenni, de nem hagyták. Borzalmas tankönyvek, rettenetes központosított tanterv, a hasznavehetetlen és idejétmúlt frontális, poroszos oktatás erőltetése, illetve 16-18 év tanulást meggyalázó bérezés. Az is bolond, aki pedagógussá lesz Magyarországon. Csináld végig nyugodtan amúgy a képzést, csak tanulj egyetemen még egy nyelvet, lehetőleg valami skandinávot, vagy hollandot, hogy maradjon menekülőút az egyre rosszabb körülményekből.
2016. ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!