Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún ha egy kis...

Állásinterjún ha egy kis teremben zajlik és kérnek, hogy üljek le, akkor hova illik ülnöm, belülre, az ajtóhoz rögtön, szélére, középre?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 17. 14:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az interjún általában 3 (max 4) ember vesz részt, így én a hosszú oldal valamelyik végére szoktam ülni, mert úgy körbe tudunk egymáshoz közel elhelyezkedni, kvázi körbeüljük a sarkot.


Egyébként sosem filóztam még ezen, bemegyek, leülök, és kész, nem szokott gondom lenni az interjúkon, szóval biztos, hogy nem ez a legfontosabb szempont.

2016. ápr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A leglogikusabb az ajtótól legtávolabbi asztalfőre ülni. Így azonnal szemből látnak, ahogyan belépnek a szobába illetve jól körbe tudnak ülni, plusz a legközelebbi asztalfő megmarad a főnöknek, vagy az interjú vezetőjének. De nem érdemes ennek akkora jelentőséget tulajdonítani, a sikeres interjú szerintem nem ezen múlik.
2016. ápr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én is állva várnám az interjúztatót, úgyis fel kell állni, amikor bejön, mert ez az illem, meg amúgy is gáz ülve kezet fogni.

Egyszer volt, hogy kérték, hogy várjak bent és leültem, akkor egy random széket választottam. Amikor bejött az interjúztató, felálltam és kezetfogtunk, majd ő egyből mondta, hogy hova legyek szíves ülni.

Legutóbb pedig egyszerre mentünk be az interjúztatóval, de előre engedett és kérte, hogy üljek le. Én pedig visszakérdeztem egyből, hogy "Hova ülhetek?" és máris megoldódott a probléma.

De ne tessék már ezen ennyit stresszelni.

2016. ápr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
47%

Az ajtóval szemközti oldalon, az ajtófelôli végéhez ülnék (tehát az ajtófelöli asztalfôtôl balra esô székre). Amikor bejönnek, akkor felállok, mivel elev közel ültem az ajtóhoz, ezért egy-két lépéssel már oda is tudok lépni hozzájuk az üdvözléshez és bemutatkozáshoz (ami így kb. pont a vetítô elôtt történne, ahol a legtöbb hely van erre, és ezzel akkor egyik félnek sem kellett 3 lépésnél többet megtennie, hogy oda,enjen a másikhoz).

A bemutatkozás után esetleg megkérdezném, hogy van-e valami preferenciájuk, hogy hogyan üljünk, ha nincs, akkor visszaülnék a helyemre.


Eszembe nem jutna állva váni az interjúztatót.

2016. ápr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!