Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyakornokként nappali tagozato...

Gyakornokként nappali tagozatos hallgató?

Figyelt kérdés

Gyakornokként szeretnèk jelentkezni cégekhez. Tavaly januárban végeztem gazdasági agrármérnök MSc-n, és mivel ez a "végzettség" (mint utólag kiderült) nem valami keresett, arra gondoltam, elvégeznék egy számviteles MSc-t is (levelezőn), hogy kontroller gyakornok lehessek valamely cégnél. Viszont döbbenten olvasom a hirdetéseket és egyszerűen nem fogom fel amit látok. 30-40 óra munkaviszony/hét. Elvárás: folyamatban levő BSc vagy Msc tanulmányok plusz nappali tagozat.. aki mester képzésre jár, az hogyan tudhatna ennek megfelelni, hogy nappali is legyen meg 40 órában dolgozzon is?

Levelezősként fel se vesznek gyakornoknak?... úgy legalább be tudnék járni dolgozni az egyetem mellett...



2016. ápr. 19. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk átlag 20 órában dolgoznak a nappalis gyakornokok, ami azt jelenti, hogy nyáron akár 40-ben is, vizsgaidőszakban van volt, hogy nem láttuk a srácot 2 hétig.

Tesznek egy vállalást, hogy átlag mennyit tudnak jönni, de mindig rugalmas a dolog, ha az iskola miatt elkéredzkednek, akkor nincs gond.


Persze a fizetés is órabérben van, tehát ha a vizsgaidőszakban csak 1-1 nap jön be, akkor alig keres valamit, nyáron meg azért szépen csorog a zseton is.

2016. ápr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gondolom ehhez a munkahelynek lehetőleg az egyetem közelében kell lennie, máskülönben már csak az utazás miatt sem oldható meg a nappali tagozat + a munkavégzés.

Nekem MSc-n (nappali tagozaton végeztem), egy nap általában 8-tól 4-ig vagy 6-ig volt oktatás úgy, hogy közötte voltak kihagyások (pl 10-től délig nem volt óránk, de déltől 6-ig folyamatosan).


A munkáltatóknak miért feltétlenül NAPPALI tagozatos diákokra van szükségük gyakornoki pozíció betöltéséhez? Kapnak utánuk támogatást?

Szerintem egy levelező tagozatot végző illető a munkahelyen is többet tudna dolgozni, ezáltal nagyobb mértékben hozzájárulva a cég eredményes működéséhez, mint egy nappali tagozatos hallgató...

2016. ápr. 19. 18:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen, de a 3. vagy 4. évesek már nem töltenek bent ennyi időt.

Persze, ha neked olyan szakod van, ahol sokat kell bent lenni, akkor a gyarkonoki programokat nem fogod tudni kihasználni

2016. ápr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%
Azért nappali tagozatos hallgató kell, mert őket tudják alkalmazni iskolaszövetkezeten keresztül. Így megspórolnak egy csomó pénzt, mert nem kell járulékokat fizetni utánad, nem kell fizetett szabadságot adni, meg betegszabadságot, stb. Meg úgy te is csak a 15% szja-t fizetnéd, más levonás nem lenne a fizetésedből, így kevesebb bruttó pénzt kell fizetniük, hogy neked elég legyen, amit kézbe kapsz.
2016. ápr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!