Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kérhetnék udvariasan...

Hogyan kérhetnék udvariasan biztosítékot arra hogy enyém a megpályázott állás?

Figyelt kérdés
Elküldtem a pályázatomat egy svájci hotel álláshirdetésére. Beleírtam hogy angolul nagyon jól beszélek, németül viszont valahol az alap- és középfok között tartok. Az állás betölthető német és angol nyelvtudással is, de németül levelezünk. Válaszoltak a pályázatomra; leírták hogy nagyon szívesen alkalmaznak engem, valamint a szállás-, étkezés-, biztosítás költségeit és azt hogy ők elintézik nekem a munkavállalási papírokat. A későbbi extra kérdéseimre is készséggel válaszoltak, majd még aznap írtam újból hogy akkor nagyon szívesen vállalnám a munkát. Ezután közölték hogy az nagyon jó, örülnek neki hogy vállalom és kérdezték hogy a kezdési időpont - ami pár hónappal később lenne - megfelel-e számomra, amire csak annyit válaszoltam hogy igen, teljesen tökéletes. Ez pár napja történt, most itt tart az ügy. Valójában viszont én várnék valami megerősítést még ezen kívül, hogy engem választottak. Kellene egy biztosíték hogy ők már nem keresnek akkor mást a helyemre és gondolom nekik sem lenne rossz ha meggyőződhetnének arról hogy én is befejeztem ezen a ponton a további álláskeresést. Gondoltam rákérdezni arra hogy a munkaruházathoz mit kell nekem vinni, hogy pontosan mikor utazzak és hogy pontosítsuk le akkor hogy milyen formában szeretnék szállást foglalni (ezt írták is; választhatok hogy lakás vagy szoba), majd a végén kibökném hogy akkor biztos-e a helyem náluk? Vagy esetleg kérjek egy előzetes elektronikus szerződést? Ezt nem veszik rossz néven hogy bizalmatlan vagyok velük szemben?
2016. ápr. 19. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet/erdemes garantalni, par honap alatt sok viz lefolyik a ven Rajnan. Meg ha szerzodest is irnatok, gyakorlatilag semmit sem tehetsz, ha par honap mulva szolnak, hogy mar nem kellesz.


Az ilyen hoteles munkakra meg ott szemelyesen jelentkeznek szazaval olyanok, akik perfekt beszelnek nemetul, franciaul, olaszul, stb., az ilyen e-mailes egyezkedesek alapjan nem fogjak neked megtartani a poziciot.

2016. ápr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez is hasznos vélemény, meg ki tudja lehet még igazad is lesz. Konkrétan 2 hónap múlva kellene menni. Jött már össze anno ilyen formában állásom a németeknél azért merek még reménykedni ha már beígérték. :) Lehet kicsit bután néz ki a kérdésem csak nem hagy nyugodni ez a dolog.
2016. ápr. 19. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:

" ők elintézik nekem a munkavállalási papírokat"


Én a helyedben ebbe kapaszkodnék bele: szép diszkréten megkérdezném, hogy mikorra várható a papírok rendezése? ugyanis amíg nincsenek meg a papírok, addig Ők sem tudnak arról biztosítani,hogy Tiéd az állás...

2016. ápr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat azóta írtam nekik és készségesen válaszoltak. Megírtuk a munkaszerződést is, jegyek megvannak, szóval minden oké, pár nap múlva utazom. Amúgy az elsőnek annyi hogy ehhez szerencse kell semmi más. Maradjunk annyiban hogy aki perfektül nyomja a németet de hotelben takarít/felszolgál, az valamit nagyon nem jól csinál. Tapasztalat a déli népekről: az olaszok, franciák, spanyolok messze nem olyan szorgamasak és nem védik foggal-körömmel az állásukat mint a magyarok. Nem hiába van tele a kis falucska a honfitårsainkkal...
2016. jún. 1. 23:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Köszi a tudósítást :-) (2-ik válaszoló vagyok)

Ha lesz kedved meg energiád, írd meg légyszi, hogy vált be a munkahely? és csak szezonális vagy folyamatos?

2016. jún. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és majdnem lemaradt, hogy gratulálok! :-)
2016. jún. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!