Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Feltüntetitek önéletrajzba a...

Feltüntetitek önéletrajzba a jogosítványt, ha a megpályázott állás irodai és nem kell munka miatt autókázni?

Figyelt kérdés
Ha igen miért, és ha nem miért nem?
2012. máj. 23. 07:17
 1/8 Smartguy86 ***** válasza:
50%
Totál irreleváns. Miért ne tüntetnéd fel? Ha a benzinedet nem akarják fizetni, akkor úgyse fogják. Esetleg kapsz bérletet. Attól, hogy van jogsid még járhatsz tömegközlekedéssel is munkába, szóval azt se mondhatod, hogy ha megadod, hogy van, akkor egyből elvárják hogy kocsival járj be, mert akkor kevésbé valószínű a késés (amúgy nem).
2012. máj. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Eszem ágában sincs autóval munkába menni. Erre a szempontra még nem is gondoltam.

Van jogsim, de igazából nem vezetek, meg ily járkálós munkát keresek. Csak azért raktam be az önéletrajzba eddig, hogy lássák hogy van, és ha valami olyan feladat adódik, akkor rámbízhatják céges kocsival.

De nem is vágyom ilyen feladatokra, és egyre jobban idegesít, hogy egy sor elfoglal a tény az önéltrajzomban.


Lehetséges, hogy a munkaadók látván a jogsi feltüntetését, a bejárásomra gondoltak? És talán azért is sem hívnak be???

2012. máj. 23. 07:59
 3/8 A kérdező kommentje:
*meg NEM ilyen járkálós munkát keresek
2012. máj. 23. 08:00
 4/8 Smartguy86 ***** válasza:
67%

Áhhh, nem hinném. A munka szakmaisága szempontjából tényleg huszadrangú, hogy van-e jogsid. Még azt se mondanám, hogy messze menő pszichológiai következtetések vonhatók le belőle. Az önéletrajzban meg 1 sor nem oszt... az amúgy is arra van, hogy szigorúan a szakmai előéletedet lássák. De én megkockáztatom, hogy az életrajzot meg se nézik. Kapnak vagy 1000-et, főleg a mostani álláshiányban. A motivációs levélre gyúrj rá, az az elsődleges - de abban már ne emlegess semmit, ami benne van az életrajzban, mert ők se kíváncsiak rá kétszer.


Pl ne írj ilyen terjedelmességeket, hogy XY iskolába jártam - hanem inkább a személyes vetületére térj ki - pl hogy milyen ember lettél közben. Írd le a motivációidat is, ne csak az, hogy miért akarsz ott dolgozni, hanem hogy mik a terveid az életben... ilyesmiket. Nem árt ha néhány emberi hibádat is beleírod, esetleg előnyként feltüntetve őket (pl: hajlamos vagyok belefeledkezni a dolgaimba, de a munkámban ettől pontosabb és minőségibb eredményekre vagyok képes...vagy hasonló) Lássák, hogy ember vagy. A képzettséged tucatemberré tesz - ki kell tűnni. A volt munkahelyeidet is emeld ki, de ne azt, hogy hol meg mit, hanem azt, hogy hogy érezted magad ott, miben számítasz másra, mit nem tudtál ott elérni, amit itt viszont szeretnél elérni, stb.

2012. máj. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"egyre jobban idegesít, hogy egy sor elfoglal a tény az önéltrajzomban." Hát, ha téged ez idegesít akkor ne írd be. De miért is?
2012. máj. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp beleírom. Céges utaknál (már ha van ilyen ott) tudni kell, hogy vezethetsz-e autót, vagy bérelhetsz-e külföldön.
2012. máj. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs jogsim, de ha lenne, tuti beleírnám. Jó, nyilván nem a kellős közepére, hanem az utolsó sorba az egyéb skillek közé. Pont azért, hogy lássák, ha úgy alakul, el tudsz intézni ezt-azt kocsival, pl. ha kiküldetésre kéne menned, nem muszáj sofőrt is adni melléd.


Motivációs levél: nehogy a te motivációid írd bele!! Azért hívják motivációs levélnek, mert a véget motiválod, hogy felvegyenek. Magyarán csak olyat írj, ami az ügyedet előrefele mozdítja!

2012. máj. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem írd bele, mert ez is egy információ (pozitívum) rólad. Sok mindent le lehet vonni egy ilyen dologból.

Pl: jó tájékozódó képesség, jó koncentrációs készség, egyszerre több dologra tudsz figyelni stb.


És sosem tudhatod, mikor mondják, hogy be kellene ugrani egy xy kolléga helyett, s menj el a céges autóval ide és ide.

2012. jún. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!