Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A sok elégedetlenkedő aki...

A sok elégedetlenkedő aki megemelné a minimálbért az mégis hogy képzeli ezt el?

Figyelt kérdés
Ha van egy 50 fős kisvállalkozás, ahol 40 fő minimálbéres és megemelnék a minimálbért 150 nettóra (ezt az összeget sokszor láttam itt, mint megemelt minimálbért), nos az a cég rögtön csődbe fog menni. Meg sok más cég. Sok cégnél meg le kell építeni, hogy ki tudják gazdálkodni az emberek minimálbérét. Közszférában is sok új terhet jelentene, ami után új adók kellenének. Az új adók miatt csődbe menne a maradék cég is, államcsőd, statárium, éhínség, anarchia lenne.
2016. ápr. 20. 21:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
51%
Jó ! Akkor ne emeljük a minimálbért, de akkor az árak meg legyenek arányban a minimálbérrel . Nem ám az, hogy valaki elmegy dolgozni aztán a számlát, meg egy qrva albérletet nem tud röhögve kifizetni . Haza visz nettó 70-80_at, a számla meg 110 ! Hát hogyan ?!
2016. ápr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
40%

Miért menne csődbe a cég?


Emelni kell a tarifát.


Egyszerű ez mint az ágybaszarás.


Ha több a költség drágábban adja a krimó pl a sört.


Csak egy példa...


De ez minden másra is pontosan ugyanígy igaz....

2016. ápr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
53%
Tegyük fel most összepakolok elmegyek föl BP_re aztán beállok ápolónak vagy valamelyik multihoz pakolós eladónak. Kapok bruttó 160-170_et és akkor (?) miből csengetem ki az albérletre a 2-300 ezer kauciót, (mert saját lakás nincsen), plusz miből élek, miből tömeg-közlekedek, miből fizetek rezsit ? És ha azt nézed, kaució nélkül is több a kiadás mint a bevétel . És akkor én még valamennyivel a minimál felett voltam . Mit szóljon az aki kap 111-129 bruttót ?
2016. ápr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
75%
#2 csak akkor senki nem fogja megvenni a sört. Mert a krimóba is olyan jár, aki minimálbért keres, és ha te felemeled a sör árát, ő oda megy ahol olcsóbban tud vásárolni.
2016. ápr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
36%

Miért ne venné meg a sört?


Budapesten is megveszik drágábban mint vidéken.


Miért? Mert jobban keresnek ott az emberek...


A minimálbérnek bruttó 150 nek kéne lennie minimum ilyen költségekkel amik Magyarországon vannak.


És ebből nem szabadna elvonni 20-25 % nál többe.t

2016. ápr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
79%

"Emelni kell a tarifát.


Egyszerű ez mint az ágybaszarás.


Ha több a költség drágábban adja a krimó pl a sört. "


De nem érted? Ha több a minimálbér, akkor a boltos is többet kér majd, az albérlet is többe kerül. Tehát semmivel nem vagy előbbre, mint most. Több pénzed lesz, de többet is költesz. Mi ezen olyan ku*va nehéz megérteni? Minimálbér emelést hasraütés szerűen nem lehet végrehajtani. Csak akkor, ha van mögötte valós teljesítmény. De egy csökött agyú, fogalmatlan baromnak hiába magyarázom.

2016. ápr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
12%

Van mögötte teljesítmény.


A termelékenységünk közel nyugati szinten van.


Csak ugye a fajelmélet alapján nekünk 250 eurós minimálbér jár.

2016. ápr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

"Ha több a költség drágábban adja a krimó pl a sört. "


Magasabb fizetés, magasabb árak.

Tehát minden drágább lenne, inflálódna, magyarul ugyanott vagyunk.


"de akkor az árak meg legyenek arányban a minimálbérrel"


Akkor meg a boltok mennek csődbe - államcsőd - anarchia.


" miből csengetem ki az albérletre a 2-300 ezer kauciót"


Én például egy szobát béreltem a külvárosban, kaució sem volt. Elhiszem hogy vannak igények, hogy legyen a belvárosban és egyedül egy teljes lakás, havi 50-ért...

2016. ápr. 20. 22:20
 9/30 A kérdező kommentje:

"Emelni kell a tarifát.


Egyszerű ez mint az ágybaszarás. "


Esetleg ne nyomtassunk több pénzt? :D

2016. ápr. 20. 22:21
 10/30 anonim ***** válasza:
58%

Nyugati szinten? Haha, jó vicc. Csak szeretnéd Balázska.


Nem kierőszakolni kell a magas béreket a semmire, hanem ha nem tetszik, tégy ellene. De te csak azért sem teszel, egy lusta semmirekellő vagy. Miért nem képzed magad? Miért nem vágysz a fejlődésre? A szellemi táplálékra? Miért elégedsz meg a mocsokkal? A napi berúgásokkal?

2016. ápr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!