Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg 100 jelentkező is...

Tényleg 100 jelentkező is akad egy-egy állásra?

Figyelt kérdés
Hogy lehet, ha azt mondják munkaerő-hiány van? Akkor hogyhogy mégis pályázatonként 100-200 vagy akár sokkal több önéletrajz is beérkezik?

2016. ápr. 21. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Mert minősègi munkaerőből kevés van. 100-500 ember is jelentkezik, de sokan alkalmatlanok az allàsra, vagy el sem mennek interjúra, stb. Jò ha 5-6 minősègi ember jut egy-egy pozicióra.
2016. ápr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Igen, mikor én meghirdetek egy állást 200-400 jelentkező is szokott jelentkezni.
2016. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta hr-es (fejvadász ismerős), hogy ha bejön 200 pályázat, abból 150 alkalmas a posztra Cv alapján, viszont behívni max 5öt tud, nincs többre ideje. Így aztán azok sem jutnak be interjúra, akik alkalmasak lennének. :-(
2016. ápr. 21. 12:00
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
akkor jelentkezz fejvadásznak :)
2016. ápr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

"Hogy lehet, ha azt mondják munkaerő-hiány van"


Úgy, hogy meg van adva, határozva, hogy itt és itt ennyi embernek kellene lennie, dolgoznia, pl. kórházi osztály 25 fő . De! Dolgoznak ott 20_an . Akkor is "elviszik" a boltot amikor 20_an vannak, meg akkor is amikor 25_en, nem oszt, nem szoroz. Na erre kiabálják sokan, hogy hiány van, közben meg a lófaxt .

2016. ápr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Második vagyok, mikor 400-an jelentkeznek, abból behívok 5 embert interjúra, abból eljön 3 és felveszek egyet. A többi 395 teljesen alkalmatlan hidd el. Minimum 150-en nem is jó végzettséggel jelentkeznek. A maradék pedig nem képes olvasni, mert a többi álláshirdetésben megszabott feltételnek nem felelnek, de azért jelentkezik...
2016. ápr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
második vagyok még, meg van olyan is aki szeretne szolgálati lakást, meg olyan aki 600 000 forint előleget az első napon, meg sokan kamuznak. Ne tudd meg mennyi hülye ember van.
2016. ápr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Tök mindegy hány jelentkező van összesen. Az a lényeg hány alkalmas. Ilyen sokszor nincs sok. Alap Excel teszteken elbukik rengeteg. Vagy sikerrel jár de azt hiszi, hogy ez minimum 200 nettót érő tudás.
2016. ápr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23%

Ha olyan munkára jelentkezel, ahova kb. csak a 8 általános kell, esetleg érettségi, akkor igen.


A jól képzett munkaerőből van hiány. És most nem arra gondolok, hogy 15 diplomája legyen valakinek. Nagyon sokan tanulnak olyat, amivel képtelenség elhelyezkedni. A másik oldalon pedig azok a cégek vannak, akik hiába keresnek embert, egyszerűen nincs. Nincs összehangolva a kereslet és a kínálat.


A sok bába közt elvész a gyerek.


Én legalábbis így látom.

2016. ápr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%

Valóban az a baj, hogy a kereslet-kínálat nem egyezik.

Ész nélkül képzik az értéktelen diplomásokat, mert nem azt nézik, hogy mire van szükség a munkaerőpiacon.

15-20 éve még 4,5 átlag alatt nem lehetett főiskolára bejutni, 3-as bizonyítvánnyal mentek szépen az emberek kétkezi munkára. Lehetett is találni normális szakembert. Most meg mindenki, aki tud olvasni kicsit, megy főiskolára, dolgozni meg nem akar senki fizikai munkát.

Nem száz, de akár 1000 jelentkező is lehet egy vidéki városban egy olyan irodai állásra, ahol nincs semmi extra feltétel.

Hogy mind alkalmatlan? Na ne már, hogy CV alapján ezt meg lehessen ítélni.

Vállalkozó ismerősöm így szelektált titkárnőt

-vidéki, nem jó

-pályakezdő, nem jó

-kicsi gyereke van, nem jó

-40 év feletti, nem jó

-diplomája van, nem jó, magas a bérigénye.

Jaj, a 200 CV-ből nem volt egy normális sem!

Aztán felvett egy olyan sík hülye nőt, aki szó szerint még a számítógépet sem tudta bekapcsolni. De nem volt gyereke és helybeli volt.

Nekem is közgáz diplomám van, és beszélek 2 nyelven folyékonyan. 1 évig tartott, mire egy vidéki városban találtam állást. Igaz, én nem adtam be mindenhova, ahova nem teljesítettem minden feltételt, pedig sokan mondták, hogy mi az, hogy 3 hónap alatt csak 10 helyre pályáztam?

De miért pályáznék olyan állásra ahol pl. logisztikus tapasztalatot kér, amikor nekem nincs? Hátha nem talál mást. De, talál.

Egy év alatt talán ha 5 interjún voltam helyben, ennél többen voltam Pesten, de nem tudtak annyit ígérni, hogy megérje ingázni. Vidéken viszont nem is nagyon hívtak be, pedig tényleg olyanokat pályáztam, amelyekre minden kitételnek megfeleltem.

2016. ápr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!