Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért vannak sokan felháborodv...

Miért vannak sokan felháborodva azon, hogy a HR-es megnézi az online (facebook) életület? Egyáltalán pontosan mit néznek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Közkedvelt, csámcsognivaló nyílt titok, hogy a HR-esek a jelölt facebook profilján portyáznak. Valójában nem tudom, pontosan miket szoktak megnézni, mennyi időt töltenek ezzel, és mennyire ismernek meg a fent lévő képeim, megnyilvánulásaim alapján. Sok HR-es portálon láttam a jótanácsokat, hogy milyen egy "szabvány" facebook-profil. Csak ami most eszembe jut, hogy a profilkép lehetőleg legyen az, ami az önéletrajzunkban is szerepel, kb. minden mást pedig feltétlenül tüntessünk el a nyilvánosság elől, és állítsuk be a "Csak ismerősök" opciót. Valamint felejtősek az egyes politikai, vallási stb. megnyilvánlások.

Na mármost, úgy gondolom, a Facebook egy közösségi oldal, ahová az ember azért regisztrál, mert nem feltétlen a munkájával kapcsolatos dolgokat akar megosztani / lájkolni / stb. Ezen elv alapján >szerintem< semmi olyan nincs egy értelmes ember facebook profilján, amit rejtegetni kellene a HR-esek elől.

Őket meg lehet érteni, hiszen ez alapján jobban megismerik az adott egyént, és teljesen jogosan alkotnak véleményt az itt található dolgok segítségével.

Fogalmam sincs, hogy mi lehet egy kizáró ok egy munkahelyről, félévente egy-egy sörös kép, merthát szeretem (fúúj alkoholista!) még szerintem bőven elfér. Lehet ugye hobbim is, amiről természetes, hogy pakolok fel képet, alapból nem a HR-re tartozik, de ha kíváncsiak rá, nézegessék, nem titok. Természetesen ott a másik véglet, amikor minden hétvégén hulla szétcsúszott állapotban jelölnek meg a haverok valakit, és ezeket rejtegeti a nyilvános szemek elől, vagy épp a szélsőséges megnyilvánulásait. Ha el is rejti ezeket, és felveszik, valószínű, úgyis kiderül rövidesen. Szóval nem értem, miért írják a HR-es portálok, hogy a facebook-profilunkkal verjük át a HR-t (és magunkat...), és ha valakinek tiszta a lelkiismerete, miért tiltakozik hevesen, hogy bezzeg az ő profilját ne nézegessék?



2016. ápr. 21. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
A legtöbb embernek hiába nézik meg a facebook oldalát, a nevén és a profilképén kívül semmit nem fog látni. Ugyanis be lehet állítani, hogy idegenek semmit ne lássanak belőle. Lehet, hogy a facebook egy közösségi oldal, de nem kell minden idegennek látnia. Elég ha ismerős, család látja, a többi vadidegennek semmi köze hozzá..
2016. ápr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezeket én is pontosan így leírtam a kérdésben, tudom, hogy be lehet állítani, de miért állítanám be, ha semmi rejtegetni valóm nincs? És mondjuk szeretném, hogy lássanak pl. azok az idegenek, akikkel közös a hobbim? Vagy esetleg más okból?

És nem gyanús, nem minusz pont egy ilyen, leburkolt fb-profil?

2016. ápr. 21. 23:21
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem jó gyakorlat, mert előítéletek alapján szűrhetik a jelentkezőket. Másrészt semmi közük azok magánéletéhez.

Én értem, hogy a HR-es nem tud teljes benyomást szerezni állásinterjú alkalmával egy személyről, de még egy személyiségteszt is sokkal korrektebb, mint annak háta mögött leskelődni.

2016. ápr. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincs semmi rejtegetnivalóm, de idegenek nem férnek hozzá a facebook oldalamhoz.

Nem kell ám annyira kitárulkozni minden idegeneknek. Ez sem jó pont. Sok esetben meg bizonyos védelmet is ad ha tiltod az oldaladat idegenek elől..

2016. ápr. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tele van a fb olyanokkal, akiknek minden adata látható. Tudod, hol és kivel dolgozik, meséli az ismeretleneknek a munkahelyi történeteket... A többség agyatlanul használja.
2016. ápr. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

És mi van azoknak, akiknek facebook profilja nincs. Mert nincs rá szüksége.

Vagy neki nincs, de egy hasonló nevű illetőnek van és a hr-es azt hiszi az a nevű az azonos a jelentkezővel, holott nem.

2016. ápr. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Engem ez nem különösebben izgat, mert kevés dolgot osztok meg magamról, azt is kizárólag az ismerőseim láthatják, akikből ráadásul kevés van, mert nem igazolok vissza boldog-boldogtalant, aki az utcán meg elmenne mellettem köszönés nélkül. Amennyiben valaki minden sz*rt megoszt és azt nyilvánosan teszi, ne háborogjon, hogy "leskelődnek" utána. Nekem egyébként sem szimpatikus az, aki gyakorlatilag a fb-on éli az életét, nem tudja, hol a határ és állandóan visszaigazolást vár másoktól a tetteit illetően.
2016. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a gyakorlatot nem igazán értem úgy önmagában. Nem tartom felháborítónak, hogy egy HR-es utánam néz, de tekintve, hogy a legtöbb felhasználó nem teregeti ki a nem ismerőseinek az életét, lehet, hogy még megtalálni se fogja az adott embert.


Nekem például most a nevemen kívül semmi nem látszik egy olyannak rólam, aki nem az ismerősöm. Sőt, jelenleg még profilképem sincs. Meg se tudna találni az önéletrajzom alapján facebookon senki.

2016. ápr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pedig nagyon sok hibát össze lehet szedni a profilokról.

-Egyik ismerősöm (magas pozícióban) dolgozik mégis olyan kicsavarodott képei vannak, hogy szörnyű. A profilképe is ilyen, de az sem lepne meg tőle ha önéletrajzra rakna ilyet.

-szóval, vállalható profilkép!

- inkább a fiatalabb korosztályra jellemző a "cupp cupp szívecske " jellegű "tartalmas" megnyilvanulások, amik szintén rossz pont.

-másik ismerősöm a képei által arról próbál mindenkit meggyőzni, hogy milyen kulturális életet él, es lépten nyomon befigyel a borospohar a képen. Őt piásnak hívom. Havonta vagy fél évente "engedélyeztél" ilyen képet? En ezt összesen max kettőre vinném le.

És az is számít hogy szakmai oldalak iránt erdeklodik e az emberke. Ugyanis a facebook olyan oldal, ahova bááármit beállitjatunk, és folyamatosan adja az újdonságokat. Szóval negatív, ha az embert nem érdekli at a szakterület, ahová pályáz.

Nálam az sem nyerő ha valaki három hetente új képet rak fel.

2016. ápr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig nagyon sok hibát össze lehet szedni a profilokról. "


Amit írtál, az a profilképen kívül mind-mind olyan, amit egy átlag felhasználó nem oszt meg olyannal, aki nem az ismerőse. Ha akarnám, hetente rakhatnám ki a piálós képeket és te pont nem látnál belőle semmit.

2016. ápr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!