Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 30 felett, kisgyerekes anyakén...

30 felett, kisgyerekes anyaként vidéken tényleg ennyire reménytelen elhelyezkedni vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 26. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Mindenkinek nehéz elhelyezkedni, akinek nincs spec. vagy keresett végzettsége (IT mérnök, hidegburkoló pl.), vagy nincs ismerőse, aki betolná valahova.

Vidéken kicsit nehezebb, mint Bpen. De nehéz a 40 feletti nőnek, a szülőkorban lévő nőnek, a pályakezdőnek, a nyugdíj előtt állónak, a kisgyerekesnek....

2016. ápr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem reménytelen, de nem is egyszerű. Sok függ attól, hogy milyen végzettséged, nyelvtudásod, tapasztalatod és esetleg hátszeled van, de ez nem csak a kisgyerekes anyukákra igaz.
2016. ápr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy ideális jelölt sehova se, régebben végeztem, nem tudtam benne elhelyezkedni, így szakmai tapasztalatom nincs, más területen dolgoztam, ami gyes alatt megszűnt, a nyelvekkel hadilábon álltam már az általánosban is, a diplomához végül a lóvárit csináltam meg, gyes után másfél évet irodán töltöttem közmunkán, de az a lehetőség most megszűnt. Ismerős nincs, meg hirdetések is alig vannak erre, amire jelentkezni lehetne. Már nem tudom, hogy mit kellene csinálnom, szeretnék dolgozni és értelmes munkát végezni, itthon úgy érzem csak leamortizálódom.
2016. ápr. 26. 14:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Te sem a gyereked miatt nem kapsz munkát, hanem 30 feletti pályakezdő vagy, nyelvtudás, szakmai tapasztalat nélkül! (már ha nem kamu, amit írsz)Bpen se lenne más az ilyeneknek, mint minimálbéres meló.
2016. ápr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Miért volna kamu? Nem abban dolgoztam, amit tanultam, szerintem nem vagyok ezzel egyedül, de nem is vágyom nagy valamire, vagy karrierre, csak egy sima irodai munkára, akár minimálbérért is, végül is csak több, mint a semmi.
2016. ápr. 26. 15:59
 6/9 anonim válasza:

Találd ki, mit szeretnél dolgozni, és szórd szét az önéletrajzod személyesen. Nem érdekes, hogy nem hirdetnek állást.

Egy csinos ruha, kis smink, besütött haj, és add el magad.

Ha nem ismersz nyelvet, nincs gyakorlatod, ne azt hangsúlyozd. Hanem hogy mondjuk szorgalmas és pontos vagy, vagy jó a teherbírásod, monotóniatűrésed (már ha tényleg így van), és nagyon akarsz dolgozni. Érdemes munkaerő közvetítőket keresni, első állásnak, tapasztalatszerzésnek az a minimálbéres meló is megteszi, amit ők találnak. Otthonról semmi nem fog menni, szétküldhetsz te akár 500 önéletrajzot is.

2016. ápr. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de ezeken már túl vagyok. A személyes felkeresésnél a portáson túl nem lehetett jutni, levélben is elküldtem a kiszemelt cégeknek, 2 kapásból visszaküldte, az egyik le is írta, náluk nem igen van külső felvétel, és még 2 írta, hogy elteszik, ha adódik valami értesítenek, a többitől semmi reakció, azóta se hívott egyik se. Munkaerő közvetítőnél is regisztráltam, mikor egy konkrét munkára ott kellett jelentkezni, onnan se kerestek eddig.
2016. máj. 1. 11:48
 8/9 anonim válasza:
nagyon nehéz tervezd be hogy napi x órát csak állás kereséssel tőltesz minden lehetséges helyet pályázz meg és a környékeden ujra meg ujra menj el személyesen is add oda az önéletrajzodat...a nyelvi hiányosságodról inkább hallgass felvennének akár szállodába is ..mindenki csak pár szót tud általában de jól adják el magukat...bár ha tervzed a munkát akkor bizony néhány keserves évet rá kell szánnod az angolra mert az egy piros pont lenne mindenhol ma már nélküle semmit nem ér a diplomád
2016. máj. 4. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
majd ha több ezer elküldött levelen leszel túl na akkor majd jogos a panasz ugyanis ez így megy
2016. máj. 4. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!