Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek hülyeséget csinalo...

Szerintetek hülyeséget csinalok, ha más útra lépek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Elore is elnezest, hogy ekezet nelkul irok.

Az a szituacio, hogy a szuleimnek van egy vallalkozasuk ami kozepszeruen, de jol megy. A batyam,apukam es egy baratunk dolgozik benne.Viszont en gepeszmernoknek szeretnek tanulni. Nem is azert mert ez lenne almaim munkaja de ebben tudom elkepzelni a jovom.Sikeres szeretnek lenni.Szeretnek alkotni es kiemelkedni. Viszont itt a vallalkozas amit sokkal kevesebb tanulassal elkezdhetne es lehet annyit keresnek mint mernokkent. Nem tudom eldonteni hogy jol teszem-e amit csinalok. Elore is koszonom a valaszaitokat. Lehet eleg kacifantosan fogalmaztam meg, de hirtelen igy sikerul.



2016. ápr. 27. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

"járt utat járatlanért ne add fel"


én biztos nem adnám. mérnökként egy koszos alkalmazott leszel, aki fix fizetésért ugrál a főnök utasítása szerint. Vállalkozásban azért szabadabb, gondolom ott nem lesznek lekezelőek veled a családtagjaid.


+ a vállalkozásodat tovább tudod fejleszteni, több bevételre tehetsz szert.

2016. ápr. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
+1 az elsőnek
2016. ápr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is a szüleiddel kell megbeszélni, hogy ők hogy is állnak a helyzethez. Viszont!

Valószínűleg most vagy abban a korban, hogy még tanulhatsz. Jól megy a cégetek, tehát tudnak támogatni is, minden adott hogy te elmenj egyetemre gépészmérnöknek. eltelik 3-4 év, te gépészmérnök leszel. Akkor is tudod vinni még a boltot, mert mivel saját, nem kell hogy neked suliba tanítsák, főleg nem egyetemen, a szüleid majd megtanítanak arra ami kell, vagy egy pár hónapos OKJ alatt megtanulod. De igazából a szüleid is megérhetik, mert te tanulni akarsz, és ki tudja mi lesz 5 - 10 év mulva, lehet nem úgy jön össze és vége a cégeteknek, vagy elég lesz 1 tulaj vagy bármi. akkor neked ott a gépészmérnökid, nem fogsz pánikba esni. viszont akkor már nem tudnál tanulni.


a másik. nem tudom milyen cég vagy mi ez, de 3-an dolgonak benne. mondjuk havi 600 000 a bevétel, abból kap mindenki 200 000-at. de veled már 4-en osztoznának, az már nem is biztos hogy annyira megérné.


beszéld meg velük mindenképp, soha nem tudhatod mit hoz a jövő. a gépészmérnök is vezetheti majd a céget pár év mulva. ki tudja mi lesz. hajrá :)

2016. ápr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb problemam, hogy sok ev tanulas utan ott fogok kikotni ahol mar most is tarthatnek. Es mar sok mindent eloteremthetnek magamnak ezek alatt az evek alatt. A fizetesem valoszinuleg 200-300ezer kozott mozogni otthon.(En valoszinu valtanam az alkalmazottat.) Ezert nagyon nehez eldontenem mit tegyek. Egyebkent most ha befejezem az iskolat akkor mechatronikai technikus kent vegzek.
2016. ápr. 28. 08:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor csináld levelező tagozaton. úgy tudsz tanulni is, és dolgozni is.
2016. ápr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És levelező tagozaton mennyivel nehezebb elvégezni? Akkor otthon kell annyit tanulnom hogy nem fogok ra erni,nem?
2016. ápr. 29. 07:39
 7/8 A kérdező kommentje:
Most néztem újra a kérdést. Köszönöm az eddigi válaszokat.(Ment a töld kéz)
2016. jún. 2. 20:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően én azt mondanám, hogy ne add fel, és csináld meg a gépészkart, ha ez a szíved vágya. Mondjuk nekem kicsit más a meglátásom, ami miatt ezt mondom, ezek pedig a következők:


1. Rengeteget dolgoztam együtt a szüleimmel. Szép volt, jó volt, de amikor komoly dolgokról, pénzről is lenne szó, én inkább nem csinálnám. Sajnos sokszor a családi kapcsolatok rovására mehet 1-2 konfliktus. Nem akarnám hogy apám legyen a főnököm.


2. Azt akarom hogy én építsek fel valamit, abból amit megtanultam.


Nagyjából ennyi elég is. Amit az első ír, hogy koszos alkalmazott leszel, az csak rajtad múlik. Nem értem, mondjuk sokakban miért van ez a mennyire gáz alkalmazottnak lenni duma. Egy a fontos: érdekel téged a gépészet? Jó akarsz lenni benne? Ehhez akarsz érteni? Ez egy nagyon szép szakma, és alkalmazottként is lehet jó pénzeket keresni, illetve hidd el, nagy lelki megnyugvást ad az amikor szereted a szakmád, nem úgy mész be dolgozni hogy utálod, folyamatosan fejlődsz szakmailag, egyre többet tudsz. A mérnökség erről szól. Egy viszonylag normális főnökkel, szerintem így az alkalmazotti léttel sincs probléma. De persze senki nem tart vissza, hogy vállalkozz.


Sajnos viszont a gépészmérnöki nehéz. Sokszor rettentő nehéz...amit csak úgy lehet elviselni, ha pontosan tudod, hogy te ezt akarod csinálni bármi áron. Szerintem neked sokszor eszedbe jutna amikor éjjeleket görnyedsz a rajzok meg függvények felett, hogy "áhh hagyom és megyek haza ott is tudok ennyit keresni tanulás nélkül", és így az egyszerűbb utat választva otthagyod az egyetemet. Nem egy ilyet láttam.


Szóval összességében én azt mondanám ha elhatároztad magad csináld meg, készülj fel hogy nehéz lesz, de egy szép szakmához fogsz érteni ha odateszed magad.

2016. jún. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!