Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg hülyeséget...

Szerintetek tényleg hülyeséget csinálok és nem lesz önálló a gyerek? Ennyi idősen én már bőven egyedül közlekedtem.

Figyelt kérdés
10 évesen kocsival hozom viszem a fiamat, mert féltem, hogy nekimennek a romák. Ma is ok nélkül rátámadtak egy nyolcadikos fiúra, mert nem volt a csicskájuk ( a fiam mesélte ). Tudom, hogy gáz, de a tanárok sem mernek sok mindent tenni. Annyira felháborító, hogy mennyire mindent megengednek maguknak! Hogyan engedjem el így bárhová egyedül?
2016. márc. 2. 18:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Olyan útvonalon jöjjön haza amin nem támadják meg a romák.
2016. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha valós veszélytől véded, akkor nincs kérdés. Ha nincs megoldás, másik útvonal, akkor ez van. Másokat ne engedj okoskodni: a gyerek nem lesz attól önálló, hogy a romák esetleg nekimennek, bántják, elveszik mindenét. Viszont szoronghat a veszélytől.
2016. márc. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már a suli udvarán "uralkodni" akarnak a kisebbeken. Nem hiszem el, hogy senki nem tesz semmit!
2016. márc. 2. 18:51
 4/16 A kérdező kommentje:
Különben leginkább azok okosak, akik egyébként is túl önálló gyerekeket nevelnek. 10 évesen nem gondolom, hogy a gyerekemnek ezen kéne kattognia. Azért féltem, mert nem fair a többen egy ellen felállás.
2016. márc. 2. 18:54
 5/16 anonim ***** válasza:
normális dolog,meg kell védd a gyerekedet.10 évesen ne is akarjon önnállóan balhézni a cigányhordákkal.
2016. márc. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Vidd el karate- vagy dzsudó edzésre. Nemcsak erősödik, de önbizalmat is ad.
2016. márc. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy ez.


Sokunkat felháborít, és ilyenkor alig van megoldás. A tanárok félnek, a rendőrök még nem intézkedhetnek, míg valami nem történik. Szülőkhöz hiába mész, tagadnak mindent, vagy megtámadnak valamivel (volt rá példa).

Ha feljelented, rágalmazod, míg be nem bizonyítod.


Többen írják, hogy másik útvonal, hát én ezzel nem értek egyet, de ugyan ezt tudom javasolni. Bujkálás a "romák" elől. Remek!

2016. márc. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 TappancsMancs ***** válasza:

Ha jól értem az iskolában vannak olyanok akiktől félteni lehet. ("...már a suli udvarán "uralkodni" akarnak a kisebbeken...") Ha ez csak iskolai dolog és plusz hazafelé ahogy jönnek a fiatalok akkor megoldás ha viszed hozod vagy válts iskolát. Ha a suli és a környék is olyan akkor költözzetek el. Persze beszéld meg vele is, hogy ő mit szól egy iskola váltáshoz vagy költözés + suli váltáshoz. Amúgy részben úgyis a környék olyan mert általános iskolába nem szokták a fiatalokat messzire járatni, gondolom a környék is olyan és akiktől félthetőek a gyerekek azok is valahol arrafelé laknak. Így ha hétvégén lemegy biciklizni ez valamennyire akkor is fenn áll. Szóval leginkább a költözést javasolom, bármennyire is túlzásnak tűnik. Jobb és könnyebb elkerülni a bajt mint variálni. Most mondhatnám hogy hívjatok rendőr ha van valami, meg bíróság meg beszélj a tanárokkal és szülőkkel, de lehet semmi eredménye se lenne. Amúgy is egy rendes környék mindig megfelelőbb a gyerekeknek a felnövéséhez de a szülőknek (felnőtteknek) is kellemesebb.


Az önállóságot részben, ha ez nagyon rossz helyzet befolyásolja/hatja. Mert ilyenkor már valóban kéne bizonyos önálló közlekedése, helyismerete legyen. Illetve az hogy az utcán félelem nélkül tudjon lenni. Az iskolában is ugyanez, ott se jó ha naponta átfut rajta a félelem valamitől.

2016. márc. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Minden szülő félti a gyerekét. Én is féltettem amikor iskolás volt, sőt ma is féltem, pedig már 23 éves.

De neked is meg kell értened, hogy nem lehetsz mindig a fiad mellett. Nem ülhetsz egész nap az iskola udvaron vagy a padban, hogy ne bántsák. A te aggódásodat egy idő után a fiad is átveszi, és félni kezd mindentől. Így tényleg nem lesz önálló.

2016. márc. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy nem oltogattok le, de durva, hogy mindenhol van ilyen. Sajnálom a normális gyerekeket, mert nekik KELL oosabbnak lenni mindig, ha nem akarunk balhét. Menekülni azért nem lenne jó, elvileg a fiamnak is mindig ezt mondom: mindenkinek mindenre egyforma joga van. Ciki, hogy a valóságban előbb jól összeverethetem magam és ha nyerek, akkor én vagyok a király.
2016. márc. 2. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!