Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben a helyzetben szerintetek...

Ebben a helyzetben szerintetek mi a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy multinál dolgozok fejlesztőmérnökként. Fizetés szempontjából nagyon meg vagyok elégedve, az itteni leányvállalatnál az elsők között voltam, megbízható (alap) embernek számítok. Azonban a projekt kezd lapos lenni, optimalizálást, kisebb esztétikai módosításokat csak kell csinálni, ami eléggé unalmas. 26 éves vagyok és még fejlődni szeretnék ami így eléggé nehéz.

Egy kis cég felajánlott egy másik állást ahol gépi tanulással foglalkozhatok (amit nagyon szeretnék) azonban mobil applikációk keretén belül belül(ami már nem igazán tetszik). A fizetés alacsonyabb lenne, de még mindig az átlagfizetés felett. Ugyanakkor a kockázat is meg van, hogy bebukik a részleg.


Nem tudom mit tegyek. Érzem, hogy ha maradok akkor "kiégek" azonban a váltás kockázatos lehet. Objektív véleményre lenne szükségem.


2016. ápr. 27. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg se fordulna a fejemben, hogy multitól egy kis céghez menjek. Nagyon rosszak az ismerősi és a saját tapasztalataim is.
2016. ápr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

ha laposodik a projekt, kezdjetek lean-ezni és várni az új projektet


kis céghez elmenni öngyilkosság

2016. ápr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kis céges csábítások mindig zseniálisnak tűnnek, aztán a nagy részükről kiderül, hogy a nagy szavak és nagy tervek mögött a valóság az, hogy fél évvel a belépésed után még mindig nem sikerült egy nyamvadt gépet szerezni neked, így a főnök levetett notiját használod, amiből hiányzik 3 gomb, és a munkaszerződésed körül még mindig nincs valami rendben, cserébe 16 órázol, mert nem sikerült felvenni azoktat a kollégákat melléd, akiket beígértek
2016. ápr. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Soha nem valtanekkis céghez.
2016. ápr. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se, akkor inkább nézelődj másik cégeknél.
2016. ápr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hűha, ennyire negatívak a tapasztalatok a kis cégeknél?
2016. ápr. 28. 22:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, vannak zseniális kis cégek, családias légkörrel, ahol a cégvezető ha megtudja, hogy bajban az egyik alkalmazottja, akkor személyesen segít neki, ahol van karrier út (kis cégnél ugye nehezebb orrba szájba osztogatni az előléptetéseket, de azért odafigyelnek, hogy a fizetésed nőjön, hogy egyre izgalmasabb feladatokat kapj), etc...


Sajnos Mo-n nagyítóval kell keresni az ilyen cégeket, a többségnél meg a főnök a versenyképes termék helyett mindenféle svindlivel, az alkalmazottak át'szásával, a fizetésekkel való trükközéssel akar talpon maradni, magasról tesz rá, hogy 5 éve nem emelt senkinek fizetést, és emiatt lassan mindenki elmegy a cégtől, megoldja, hogy a maradók között el legyen osztva a meló, mert mindig van aki elhiszi, hogy majd jövőre már jó lesz, akkor kap fizetésemelést, meg egy kocsit is...



Hidd el, dolgoztam nem egy magyar KKV-nál, és multinál is, az első típusú céget is ismerem, de a 99%-uk egy multihoz képest embertelen rabszolgahajcsár (igen, tudom a multit illik ezzel illetni, de aki ezt teszi még sosem dolgozott ugyanabban a munkakörben KKV-nál, mert a gyártósor mellett a multi is embertelen, de a KKV még az alapvető üzembiztonságot is elspórolja, a fizetések még alacsonyabbak...)

2016. ápr. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ui: KKV-ról még ennyit, hogy dolgoztam pár évet egy nagy projekten, amit a nyertes tucatnyi hazai KKV-val csináltatott meg, mindenhonnan jött 10-20 ember. Had ne mondjam, hogy például mi voltunk az egyetlenek, ahol a fizetés napon mindig ott volt a fizetés, a hálózatos srácok például negyed éves csúszásban voltak, mikor kérdeztem tőlük, hogy miért nem mondanak fel, akkor jöttek kishitű dumákkal, meg a főnök nagy ígéreteivel, visszanézve pár év távlatból azt látom a linkedinen, hogy aki csak tudott már lelépett, de aki idősebb, akinek nincs diplomája, vagy aki kishitű az maradt, és a pletykák szerint a válság nem jó irányba változtatta cégvezető urakat.
2016. ápr. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hűha...ezekszerint egyértelmű, hogy mi a legjobb megoldás.
2016. ápr. 29. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!