Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kérhetek üzemanyag hozzájárulá...

Kérhetek üzemanyag hozzájárulást a munkaadótól?

Figyelt kérdés

Október óta dolgozom a mostani munkahelyemen, de autóm csak február óta van. A szezon most fog beindulni, eddig csak havi 1-2 hetet kellett dolgoznom, viszont mostantól szinte minden nap be kell járnom.

A kérdés az lenne, hogy így utólag is lehet kérni hozzájárulást, vagy ezt már akkor kellett volna mondanom, mikor odakerültem? Egyszer jött valaki állásinterjúra hozzánk, és ő egyből rákérdezett, azt mondták neki, hogy 10000 Ft-ot adnának neki havonta üzemanyagra. Ennyi nekem is elég lenne, mert kb. 500-550 km-t kell megtennem egy hónapban, ha minden nap bejárok.


2016. máj. 2. 08:10
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Persze, hogy kérhetsz legfeljebb nem adnak. A főnöködet kellene megkérdezni, hogy adnak-e.
2016. máj. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elvileg 9 forint kilóméterenként jár, ha munkaeszközént használod akkor ha jól tudom 9+7 forint, de a 7 forint után adózni kell. De ebbe nem bagyok biztos. Ezen felül még adhat üzemanyag hozzájárulást, de ugy tudom a 9 forint kötelező, ha máshogy nem tudod am unkába járást megoldani.
2016. máj. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
9 ft/km-t köteles adni, ha 10-est adnak havonta akkor örülj neki az még jobb.
2016. máj. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A munkáltató köteles hozzájárulni a munkába utazás költségéhez. Ez tömegközlekedés esetén a díj, vagy bérlet árának 86 %-a.

Ha tömegközlekedéssel nem oldható meg a bejárás, vagy nagyon nehézkes, nem igazodik a munkaidődhöz elég rugalmasan, akkor a munkáltató engedélyezheti, hogy saját gépjárművel járj munkába. Ilyenkor kilométerenként 9,- Ft-ig adó- és járulékmentesen ad hozzájárulást, természetesen többet is fizethet, de az már közterhet von maga után.


Saját gépjármű hivatalos célra történő használata esetén a gépjármű szerinti üzemanyag normát valamint kilométerenként + 9,- Ft amortizációt (értékcsökkenést) fizethet ki adó- és járulékmentesen. Másik varia, hogy átalányban egyeztek meg, nem a fentiek szerint. Az elszámolást, megállapodást írásban kell megkötni minden adóévre külön-külön. Csak a saját vagy a házastárs tulajdonában lévő gépjárművet lehet hivatalos célra ilyen formán igénybe venni.

2016. máj. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!