Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek egy plázai ruhaüzl...

Szerintetek egy plázai ruhaüzletben eladói állással járok jobban, vagy pedig egy hitelkártya promóteri munkával? (részletesen lent)

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok és lenne lehetőségem egy ilyen üzletben dolgozni ,de nagyon rosszakat olvasok az ilyen nevesebb márkák alatt dolgozó eladóktól hogy nagyon megdolgoztatnak, sokat, és nem fizetnek eleget, míg mondjuk egy citibankos, vagy raiffaisen bankos hitelkártya promóter minden jutalék nélkül 80-90-et megkapja kézhez, barátnőm is ilyet csinált és volt h közel 200at vitt haza a hónapban, plussz nyilván nem olyan durva a munka mint egy ruhaüzletben... Szóval véleményeteknek, vagy tapasztalatoknak ,minden ilyen nemű infónak nagyon örülnék, és előre is köszönöm :

2016. máj. 2. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha így van, mi a kérdés? A hk-promóter jobb lehet, legalább megtanulod alapszinten, mi a hitelkártya.
2016. máj. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
arra gondolok hogy lehet csak eltúlzott véleményeket írnak az ott dolgozok, mert ugye relatív azis kinek mi a kevés v sok fizetés:D és h lehet nem is olyan rossz egy ilyen üzletben, ahol állandó helyen vagyok:D
2016. máj. 2. 18:08
 3/5 anonim ***** válasza:
A fiú vagy, akkor ne menj ruházati üzletbe, mert az nem lenne hiteles, inkább hk-zz. Ha lány vagy, akkor mindegy. A hk nehezebb kicsit, mert ugye sales meló, sokan vissza fognak utasítani, ezt tudomásul kell venni. A ruházati bolt talpalósabb meló.
2016. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A hitelkártya értékesítő elegánsabb és szerintem könnyebb is.

A könnyűt nem úgy értem, hogy sok sikerélményed lesz.


Viszont nem tudom, hogy az adott bank mekkora fix bért ad és milyen kvótákat kell teljesítened havonta.


Reptéren kellene promotálnod? Már abból kiindulva, hogy ez a két bank van jelen a Liszt Ferencen. Vagyis a Citi helyett már az Erste.


Ha nincsenek túl kemény elvárások, hogy mennyit adj el havonta és jobb a fix bér, mindenképpen a hitelkártyás munkakört választanám.


Arra is gondolj, hogy bár egy ilyen promoteri munka nagyon messze van egy bankfióki tanácsadó munkájától és nyilván pénzügyi, közgazdasági végzettséged nincs (a kérdésből sejtem), de talán a későbbiekben egy fióki munkához lehet kiinduló pont.


Ami talán nem lenne ellenedre.



És tényleg igaz az is, hogy öltönyben, kosztümben pénzügyi terméket értékesíteni egy reptéren sokkal elegánsabb munka mint plázában ruhákat.

Az elegánst nyilván nem úgy értem, mint pl. egy bankban központban dolgozó munkáját vagy egy multinál kontrollerként dolgozót, de akkor is elegánsabb.



Viszont sokkal jobb értékesítési képesség, marketing érzék, kommunikációs képességek, megjelenés, viselkedés, meggyőző erő szükséges mint egy ruhaüzletben ahol azért az eladónak a lehetőségei nagyon szűkek.


A hitelkártya sales munkához kell egy fajta személyiség és hozzáállás, ami ha nincs meg attól még nem vagy rossz ember vagy kevesebb mint a másik, csak akkor nem neked való.

És természetesen ez nem azt jelenti, hogy csak nagyon kevés embernek menne. Nem úgy működik, hogy aki nem született értékesítő az mind egyformán tehetségtelen.

2016. máj. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már kicsit "régi" a kérdés, de azért válaszolok. Mi lett veled azóta? :) Én hitelkártya promóter vagyok. Egyébként teljesen más a két munkakör. Promóterként akár nagyon jól is lehet keresni, ahogy említetted is a nettó 200 körüli fizetés sem lehetetlen ha nagyon ügyes vagy és sokat dolgozol. Nem annyira "rabszolgamunka" mint a ruházati eladó. Lényegében azt csinálsz a munkaidődben amit akarsz, akár vásárolgatni is elmehetsz, ha a darabszámaid viszonylag jók. Viszont stresszesebb talán a ruházati eladónál, kevésbé kiszámítható munka, ha pár napig túl kevés a darabszámod, akkor könnyen veszélybe kerülhet az állásod. Talán picit nehezebb itt jól megállni a helyedet mint egy ruhaüzletben eladóként. És valóban kell egyfajta személyiség hozzá, nem tudja akárki csinálni. Szóval ha olyan személyiség vagy (nyitott, kommunikatív, kedves, türelmes, jó megjelenésű) akkor jobb a hitelkártyás munka szerintem, de ha nem akkor inkább a ruházati eladót válaszd, az se rossz munka egyébként.
2016. aug. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!