Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaerő közvetítő cégek?

Munkaerő közvetítő cégek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Állást keresek 1 hete, hamar állást szeretnék találni, így nekem jó lenne operátori jellegű állás is ideiglenesen ahol hamar el tudnék helyezkedni! Sok ilyen hirdetést találtam, ahol lakom helyileg vannak ezek a gyárak. De csak közvetítőn keresztül tudtam online jelentkezni. Prohuman, Work Force, Trenkwalder és ilyen közvetítő cégeknél. Ezek hogyan működnek? A közvetítő cég felveszi a hirdető céggel a kapcsolatot és eljuttatják a céghez a jelentkezésemet? Vagy előbb a közvetítő lép velem kapcsolatba? Mert nem volt dolgom még közvetítő cégekkel és nem tudom, hogy megy ez. Külön be is kell mennem a közvetítőhöz vagy hogy működik?

Ha valaki keresett így állást leírná neki, hogy volt?

Előre is köszönöm!


2016. máj. 4. 11:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Akartam írni "nekem" :)
2016. máj. 4. 11:55
 2/5 anonim ***** válasza:

5 évig dolgoztam a Trenkwalderen keresztül.

Ők veszik fel veled a kapcsolatot, a megrendelő megadja, hogy miknek kell megfelelni. Ha megfelelsz, akkor továbbítják az anyagodat és újabb interjú.

Nagyon sok cég már nem foglalkozik első körös keresgéléssel, csak azokkal, akiket már kiválogatott nekik a kölcsönző cég.

Ha megfelelsz, a munkaszerződésben is az lesz, hogy a kölcsönző a munkáltatód. A fizetést is tőlük kapod.

Nyilván valamivel kevesebbet, mintha saját alkalmazott lennél, hiszen hasznot kell szerezniük valahogy rajtad.

De más módja meg nem igazán van, hogy bekerülj ezekhez a multikhoz.

Szóval hajrá, nem lesz az rossz, és idővel átvehetnek saját állományba.

2016. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ahha....szóval így működik.

Na akkor inkább nem nem megyek bele ilyenekbe.

Itt vannak a cégek helyileg és nekem kell rohangálnom a közvetítőhöz oda-vissza aztán ha alkalmaznak még le is vonnak a béremből, ami operátori állásként így is nevetségesen kevés összeg a szegény dolgozó magyar embernek. Na inkább más felé veszem az irányt. Azért köszönöm, hogy leírtad.

2016. máj. 4. 13:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem olyan rossz az.

Több százezer ember így tud munkához jutni.

Ne úgy gondold el, hogy a béred 30%-át levonják.

Szerintem csak néhány forintot az órabérből.

Én egy telefonos ügyfélszolgálaton 120 ezres nettóval voltam.

Sokkal többet ér az, hogy bekerülhetsz egy nagy céghez, ahol már lesznek lehetőségeid. Ilyen helyeken sok állás csak belsőként van meghirdetve, már eleve jól jársz, ha bent vagy.

Ne utasítsd el, egy teljesen normális helyzet, be vagy jeletve, fizetik a bérletet, stb.

Vagy csak akkor utasítsd el, ha egyébként gazdag vagy, vagy van egy csomó egyéb lehetőséged.

2016. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

igazából azt te nem fogod tudni, hogy mennit von le. meg ez nem is ugy van.

pl a cég fizet a közvetítőnek bruttó 1000 ft-ot óránként. de a közvetítő a te szerződésedbe csak bruttó 800-at fog beleirni. nem ugy fogják levonni hogy te is lássad, háttérben megy ez. manapság már másképpen nem tudsz még operátornak sem bekerülni, mert mindenhol közvetítő által megy a dolog.

2016. máj. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!