Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Muszáj, hogy diákszövetkezetné...

Muszáj, hogy diákszövetkezetnél jelentkezzek nyári munkára?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok (idén töltöm a 16-ot). Szeretnék nyáron valami munkát vállalni, hogy legyen egy kis zsebpénzem.

Azt olvastam, hogy a hozzám legközelebbi diákszövetkezetnél kell jelentkezni és ők majd kiközvetítenek valahova.

Nos a kérdésem tehát az lenne, hogy egyedül nem is tudok semmilyen munkát vállalni a nyáron, például valamelyik hipermarketbe.

Kiskunfélegyházi vagyok, ha ez segít valamiben. A legközelebbi diákszövetkezet Kecskeméten van.



2016. máj. 5. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem muszáj, de ajánlott. A diákszövetkezet tisztában van azokkal a jogi dolgokkal, amikkel te nem, illetve szükség esetén képviselnek is. Sajnos tapasztalatból írom.

Plusz a legtöbb cég nem áll szóba veled, csak szövetkezeten keresztül, vagy ha fel is vesznek, oda irányítanak és rajtuk keresztül tudsz szerződést kötni.


Emellett az is mellettük szól, hogy a legtöbb munkát nem vállalhatod el 18 éves kor alatt, így kevés közül válogathatsz. Azok viszont a szövetkezeteknél futnak össze.

2016. máj. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, ez még megoldható, hogy diákszövetkezetnél jelentkezzek.

De minden diákszövetkezeti oldalon betöltött 16. életévet írnak feltételnek. Én ugye 15 vagyok még, viszont idén töltöm a 16-ot.

Mindenhol azt írják, hogy iskolaszünetekben dolgozhatok 15 éves kortól.

Most akkor nyugodtan jelentkezhetek egy diákszövetkezetnél vagy meg kell várjam, míg betöltöm a 16-ot?

2016. máj. 5. 18:45
 3/3 anonim válasza:
Nyugodtan jelentkezhetsz. Kell majd egy beleegyező nyilatkozat szülőtől, de amúgy nyáron békésen tudnak küldeni dolgozni ( már ha találnak olyan állást, mifelénk még 18 év alatt elég nehézkes a diákmeló nem is értem miért...).
2016. jún. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!