Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nektek is szokott olyan...

Nektek is szokott olyan előfordulni ha pályáztok CV-vel email-ben hogy egy cég nem válaszol egyáltalán?

Figyelt kérdés
Vannak ugye nagyobb cégek, ha az ember elküldi az önéletrajzát egy robot válaszol, hogy pl. lehet 2 hétig nem keresnek egyáltalán, stb, ilyenek. De másnak is előfordult már olyan hogy mondjuk kisebb magyar céghez küldte el a CV-t email-ben és se kép se hang nem volt a cégtől? Mintha elveszett volna a levél? Tehát semmi válasz? Köszi.
2016. máj. 7. 09:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez történik az esetek többségében.
2016. máj. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%
Szokott. Ha pár napon belül nem telefonálnak, akkor tudom, hogy nem kívánnak velem foglalkozni. Számomra sokat elárul egy cégről, hogy kezeli a pályázókat, szóval ezek után nem is ajánlanám senkinek.
2016. máj. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 MZ.per.X ***** válasza:
100%
Megesik.
2016. máj. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%

Decemberben jelentkeztem egy állásra, a hirdetésben ez állt: "csak a minden követelménynek megfelelő pályázókat áll módunkban értesíteni". Minden követelménynek megfeleltem, azóta is értesítenek.

És ez egy nem túl nagy cég.

2016. máj. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, még annyit akartam hozzáfűzni hogy nálam viszonylag sok ilyen van.


Persze be is hívnak több helyre, és lemennek az állásinterjúk, de ezt egy kicsit furcsállom.


Mind1.

2016. máj. 7. 10:26
 6/27 A kérdező kommentje:

Azért furcsállom, mert az interjúkon az emberek olyan "normálisak", lehet velük beszélgetni értelmes dolgokról, stb.


És akkor küldöm a CV-t egy cégnek aki a profession.hu oldalon hírdet, erre semmi reakció.


Szóval nem is tudom mit gondoljak ilyenkor, mit kellene tenni. Felhívni őket? Hát igen csak ugye minek hírdet az olyan aki nem is nézi a postafiókját... Az a duma meg hogy jaj biztos "elveszett" a levél, na az totál kamu. Kész

2016. máj. 7. 10:34
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem kellene tenni, ilyenkor egyértelmű, hogy nem érdekled őket.


A miért is egyértelmű: akár 1 percet is rászánni olyanra, akivel a cég nem akar foglalkozni logikátlan, inkább szán bármelyik cég 1 perccel többet arra, akivel dolguk is van...

2016. máj. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezen nincs mit meglepődni, nem érdekled őket. Lehet tudatjával kapják a CV-ket, egyszerűen vagy nincs erőforrásuk, hogy mindre válaszoljanak vagy nem is akarnak, mert nincs több dolgotok egymással. Nem egy új jelenség ez már manapság, volt, hogy engem állásinterjú után SE hívtak vissza, hogy bocs, de nem, pedig az aztán tényleg kicsi magyar cég volt. El kell ezt engedni.
2016. máj. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Tehát személyesen voltál bent állásinterjún, gondolom azt mondták jelentkeznek, aztán annyi, eltűntek?


Az komoly cég lehetett :D

2016. máj. 7. 13:32
 10/27 A kérdező kommentje:

Hallod ezek vérprofik voltak.


Maximális komolyság :D

2016. máj. 7. 13:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!