Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Általában, mennyi idő múlva...

Általában, mennyi idő múlva léptetik előre az embert?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy felsőfokú végzettségem, dolgoztam is a szakmámban.

A legutóbbi helyen, határozott idejű szerződéssel voltam.Azt a helyet nagyon szerettem, de nem volt lehetőség maradni.


Mivel, nagyon kellett a pénz, elvállaltam egy olyat, ami a végzettségem alatti.

Így, 1 hetet sem voltam munkanélküli.

Amikor felvettek, elmondták többször, hogy van előrelépési lehetőség.

Fél éve vagyok itt, eddig semmi.


Sőt, úgy vettem észre, hogy ennél a cégnél, baromi lassan megy az előrelépés.

Kivéve, akiknek jók a kapcsolatai.


Akinek jók a kapcsolatai, őt fél év alatt előreléptetik.

Mást, 10 év után sem.Pedig, munkája alapján, megérdemelné.


Amikor felvettek, 1 évet adtam nekik, hogyha addig nem léptetnek feljebb, otthagyom.


De, már így fél év után is, sokat gondolkodom, hogy keresek egy jobb helyet.



2016. máj. 8. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha találsz jobbat, lépj...

És úgy van, ahogy mondod:van akit 1 év után léptetnek elő, van akit 2 év után, 10 év után, van, akit soha...


Függ a munkád minőségétől, de a szimpátiától, protekciótól is, meg mikor üresedik meg egy újabb vezető hely, szerencsétől stb...

2016. máj. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Akkor léptetik elő az embert, ha


1) van hova előléptetni, megüresedik egy poszt, indul egy új project, etc.

2) úgy érzik a főnökei is, hogy elő kellene léptetni, hogy alkalmas a komolyabb feladatokra, és ez nem feltétlen csak kapcsolatokon és végzettségen múlik

2016. máj. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Mit ertesz elore lepes alatt? Kapsz egy jobb job title-t es egy 3%-os fizuemelest? Ha a penz a fontos, munkahelyvaltassal, vagy szabaduszova-vallalkozova valassal lehet megnovelni a bevetelt.


Esetleg a presztizs erdekel, sima munkavegzobol menedzserre szeretnel avanzsalni, masfajta feladatokat akarsz, inkabb szervezni es iranyitani es meg is vannak ehhez a kepessegeid? Nem varni kell, hogy eloleptessenek, hanem a feletteseddel megbeszeled, hogy ilyen ambicioid vannak, o megmondja, hogy van-e eselyed az eddigi teljesitmenyed alapjan, ha igen, akkor kozosen kituztok par merfoldkovet, ami oda vezet 1-2 even belul. Ez, termeszetesen csak normalis cegeknel mukodik, inkabb multiknal.


Azt a naiv gondolatot, hogy valakit "eloleptetnek" amikor "megerdemli", surgosen verd ki a fejecskedbol. :)

2016. máj. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Ja es sok esetben eszrevetlenul valakire egyre komolyabb feladatokat biznak ra es vegzi el megfelelo minosegben, ha ez fel evnel tovabb megy, neked kell jelezned, hogy ideje igazitani a cimeden es fizudon, ha lepattintanak az "sajnaljuk most nincs epp ilyen meg ilyen magasabb pozicio" dumaval, akkor szepen munkahelyet valtasz.
2016. máj. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
57%
Nagyon egyszerű a recept, én amikor kezdtem a munkahelyemen kb napi 24 órát dolgoztam, nemcsak bent hanem otthon is, nem csak azt csináltam amit kértek, hanem a hozzá kapcsolódó dolgokat is. Így a fejeseket odafent Elkezdtem érdekelni és többször beszélgettem velük. Félév után magamhoz képest kicsit lejjebb adtam a tempóból és megilyedtek hogy elveszítenek ezért utána 1,5 év alatt 3x léptettek elő. A lényeg, hogy értékes legyél a cégnek ne csak egy egyszerű alkalmazott.
2016. máj. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Jaj, de kis naiv vagy.

Hogy is mennek a dolgok?

Jól dolgozol, ambiciózus vagy, és még nyalni is tudsz. Egyre komolyabb feladatokat kapsz, majd esetleg lehetsz csoportvezető, idővel főnök. Ugyanannyi fizetésért. A legtöbb helyen így megy, és a legtöbb ember meg nem így képzeli el, hanem egyből fizetésemeléssel. Ahol pl. most dolgozom, többet keresek, mint a csoportvezetőm. 10 év tapasztalattal vettek fel, egyből jó pénzért, őt meg pályakezdőként léptették elő, semmi fizetésemeléssel.

Ezt azért érdemes így csinálni, mert ha már beírja az önéletrajzába, akkor a következő helyén ha egyből managernek veszik fel, akkor háromszor ennyit kérhet.


A másik típusú hely, ahol soha az életben nem léptetnek elő, mert nem vagy csókos vagy mert annyira kevés az üresedés, senki nem megy sehova.

Az ilyen helyről ha ambícióid vannak le kell lépni. Persze mindenhol mindent megígérnek az állásinterjún, de 1 év után már lehet látni, hogy van-e bármi lehetőség, vagy nincs.

2016. máj. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!