Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliában hogy lehet megélni...

Angliában hogy lehet megélni ~1200 fontból, ha nem 5 pakisztánival laksz együtt egy munkásszállón?

Figyelt kérdés
Trollok kíméljenek, komolyan kérdezem.

2016. máj. 9. 11:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Konkretizálni kellene a kérdést, mert London belvárosában nyilván sehogy nem élsz meg ilyen feltételekkel, viszont az Isten háta mögötti kis faluban simán kijössz belőle.
2016. máj. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 1450 font nettót kerestem pályakezdő fizetéssel. (Azóta már másik országban élek)

Belvárosban laktam London pénzügyi negyedében (Canary Wharf) javaslom Googlizz rá :)

Háromszobás, két fürdőszobás konyhás lakásban éltem két Hongkongival, havi 600 fontért. Többiből simán megéltem, szórakozás is belefért és még félre is tudtam tenni.

Ami még nagyobb kiadásom volt az a havi bérlet 120 fontért (Zone 1-2).

2016. máj. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Londonban, ha szerencséd van, találhatsz kis garzont 700 fontért. Rezsire rászámolsz 150-et kb. Tartasz 850-nél, bevásárlásra 200-250-et érdemes számolni, tehát tartasz 1050-1100 fontnál. Tömegközlekedésre pedig szintén kb. egy 100 font. És ennyi, el is ment az 1200. Londonon kívül könnyebb kijönni az 1200-ból, de ott meg autó fenntartásra megy el kicsivel több.


Viszont Londonban is kijössz ennyiből, ha mondjuk egy duplaszobát bérelsz. És nem, nem kell 5 másik emberrel osztozkodni, max 1-2-vel. Valamit valamiért. Ha spórolni vagy itt, akkor bizony bevállalod a közös lakhatást. Szerencsére egyre többen ismerik fel, hogy az alacsony bér, az bizony mindenhol alacsony, nem csak Magyarországon.

2016. máj. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
várostól is függ, de nagyjából az 1200 font nettó a létminimum, tehát egy minimális életszínvonalat biztosít. Még Londonban is elég, bár önálló lakhatásra még nem biztos hogy futja.
2016. máj. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Csak ugye forintról átszámolva létminimum kb 220 font. :D És az 1200 így nagyon soknak tűnik, ezért érdekel, hogy ott helyben mennyi az annyi.


Szóval azt írjátok, hogy ott 1200 fontból kb úgy lehet megélni mint itt 100 ezer forintból?


Bent vagyok egy ilyen hifi-audiós csoportban facen, és irkálják, hogy 200-300 fontért milyen jó cuccokat tudnak, és ilyenkor kicsit elszégyellem magam, hogy nekem meg az egy teljes havi fizum.

2016. máj. 10. 07:20
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Soha, de soha ne forintosíts!!! Itt font van, abban keresd meg a pènzed, az àrak is magasabbak. Igen, az 1200 font nagyjabol a magyar 100-120.000 Ft-nak felel meg. Hiàba hangzik jol az az 1200, ha itt kell megèlned belőle, plàne Londonban, igencsak figyelni kell mit veszel, mert a lakhatàs, közlekedès, szolgàltatàsok többször annyiba kerülnek mint otthon. Egyedül az èlelmiszer az, ami csak 20-40%-kal dràgàbb. Minden màs többszörös. Aki idekinn minimàlbèrèrt dolgozik, az nagyon gyenge színvonalon él, mèg az otthoni szintnèl is alacsonyabban, mivel felnőtt lètére kollègium szerűen laknak. Ami nem is lenne gond az elején, de a nagy többség évek alatt sem viszi ennél tovàbb.
2016. máj. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Pultosként egy kávézóban pl mennyit lehet keresni?

Vagy felszolgálóként. A jattot hagyjuk most.

2016. máj. 10. 11:26
 8/18 anonim ***** válasza:
1000-1200 font egy àtlagos helyen. Elit helyeken 1800-2000-et is.
2016. máj. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%

Londonban az 1200 fontból alig lehet kijönni.

Annyi mint nálunk egy 100 ezres fizu kb,de tényleg.

Ezért nem is értem a sok 8 általános végzettségűt, aki kimegy hogy miből élnek.

Én inkább keresek itthon 230 ezret meg a párom 120at, és 350ből vígan elvagyunk a 63 ezres lakáshitelünk mellett is.

2016. máj. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

utolsó válaszolónál ott a pont! 1200 font-ot keresni nem éri meg kimenni, akkor tökmindegy, ha odahaza dolgozol, csak ezt sokan nem tudják felfogni, aztán szarul esik a valóság.

Én is kimentem London-ba, viszont nekem volt egy perfekt nyelvtudásom, mellette beszéltem spanyolul és olaszul, volt 2 diplomám. Kezdésnek kaptam 3350 font-ot, aztán 1 év múlva a munkahelyemtől áttelepültem Amerikába. Így megéri kimenni, mert jobban keresel mint odahaza, és röhögve kiveszel egy lakást London belvárosában, főleg, hogy a cég fizeti, a fizetésedből pedig tökéletesen megélsz, küldesz haza pénzt stb. De az, hogy 1200-ért szenvedj mint borjú a kötélen, nincs értelme kimenni.

2016. máj. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!