Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki mit csinált olyan diplomáva...

Ki mit csinált olyan diplomával a kezében, amivel nem tudott elhelyezkedni a szakmájában?

Figyelt kérdés

Lassan végzek, és szerintem én sem fogok. Nyilván ha újrakezdhetném, már nem így választanék egyetemet (agrármérnök), de most már mindegy, a jelenből kell kihozni a legtöbbet.


Ahogy telt az idő az egyetemen egyre jobban rájöttem, hogy igazából nem tanítanak semmi haszálhatót. Emiatt annyira megutáltam az egészet, hogy elkezdtem tárgyakat halasztani, mert már nem bírtam haszontalan információval tömni a fejem, közben pedig inkább diákmunkáztam. Most mégis eljött a záróvizsga ideje.


Akik a csoporomból időben végeztek, szinte egyik sem talált munkát, ezért elment MSc-re. Na én ezt nem akarom, de már diákmunkázni sem akarok, csak azért nem, mert "diák", és ha lejár a jogviszonyom gondolom már nem dolgozhatnék ott. Pedig most láttam párat, amit szivesen csinálnék. Gondolkoztam a külföldön is.


Aki ilyen helyzetben volt, az mit csinált?



2016. máj. 9. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Föld vagy valami családi gazdálkodás? Általában azok csinálnak agrármérnökit, akiknek van valami közük a mezőgazdasághoz. Ha nincs és nem is érdekel a dolog, akkor elbasztál kb. 3-4 évet az úgymond semmire.
2016. máj. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én építőmérnökként nettó 130-at kerestem kezdőként (de vannak ismerősök akik 100-110-et kapnak), az építészek meg már kb. munkát sem kapnak sehol.

Jelenleg segédmunkás vagyok egy cégnél, nettó 900-as órabérrel havi nettó 160-at megkeresek.

Nulla felelősség, nulla feszültség, könnyű munka. Annyi hogy 4 órásra vagyok bejelentve, de nem érdekel ez mert nyugdíjam úgysem lesz

2016. máj. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezért is írtam a kérdésembe, hogy ha újrakezdhetném nyilván már máshogy csinálnám.


De ebben egyébként nincs teljesen igazad, mert van munkalehetőség akkor is, ha nincs az embernek családi gazdálkodása. Ami baj a gyakorlat, használható tudás hiánya. Egyetemen beszéltem erről pár tanárral, és teljesen osztották a véleményem. Elterveztem mindent, csak nem úgy jöttek össze a dolgok.

2016. máj. 9. 18:08
 4/4 A kérdező kommentje:
Tehát végülis van munka ezzel a végzettséggel, de tapasztalathoz kötött, az pedig nincs :).
2016. máj. 9. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!