Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van még remény? (munkahely,...

Van még remény? (munkahely, hosszú lesz. )

Figyelt kérdés

Rátaláltam a szerelmemre,összeköltöztünk,és az első fél évben volt munkánk,aztán őt nem fizette ki egyik építőipari cég.Akkor még az anyja házában laktunk,de hamarosan visszaköltözött ő is..már a csillagokat is lehoztuk az égről,de munkát nem találtunk.Az anyósom miatt gyomorgörcsök gyötörtek,és hullani kezdett a hajam,annyira szeretett engem..nagyapám segítségével elköltöztünk egy albérletbe,ahol kínkeservesen próbálunk életbe maradni,miközben még egy építőipari cég használta ki a párom munkaerejét,és MÉG EGY,amelyik tartozik 6 havi fizetéssel.voltunk már miatta a munkaügyi bíróságon,minden követ megmozgatunk álláskeresés szempontjából,munkaügyi központ,fejvadász cégek(hónapok alatt 2 napos munkát adtak,abból is 3000ft lett a miénk)önéletrajzgyártás ezerrel,de még egy telefon sem,vagy száz munkát keresünk hirdetés feladása,bejártuk a belvárost,Újpestet is,mivel ott lakunk,oda is bementünk,ahol nem volt kiírva felvétel,az összes ismerőst megkérdeztük,a párom kőműves,az összes építkezést amit láttunk,megkérdeztük,az ezer éves segédmunkás hirdetéseket mind felhívtuk,hátha még keresnek,a piacokon a zöldségeseket mind megkérdeztük,a kukásoknál is voltunk,mind hiába!egy aktivista munka miatt három normális állást mondott vissza a párom,majd NEM FIZETTÉK KI újból,a tescoba 5-6 jelentkezést beadtunk,de még fel sem hívtak minket egy interjúra sem,a munkaügy nem hogy munkát nem kínált,de még az álláskeresésit is össze vissza kisebb,nagyobb összegekben utalta,ami már le is járt.Csak mi lennénk ilyen szerencsétlenek???Most ott tartunk,hogy este kiment a konyhában az égő,és gyertya mellett főzöm a rántott levest,amibe néha kerül kenyér,néha nem..Ha nem fizetjük ki 15-én a lakbért,lelakjuk a kauciót,és hosszas együttélés után szét kell költöznünk,mindenki megy,ahová befogadják magában!Mégis mit tennétek ilyenkor?Már rémálmomban is állást keresünk hirdetéseket adok fel,nem tudom mi lesz a vége..mindenki átvert,mindent kipróbáltunk,az mlm től a ptc-n átt a bedolgozásig,mondanom sem kell,hogy mind átverés,vagyis megéléshez kevés,mostmár ezt is tudjuk.Ma ismét voltam a piacon kérdezgetni,de még forgalom sem volt.Tegnap a Westendbe,de ott sincs semmi..Nem vagyunk büdösek,nem vagyunk csúnyák,nincs fogyatékosságunk,nem értem mi a baj?!Mégcsak cigányok sem vagyunk,egyszerű magyar átlagemberek,akik rendelkeznek a megfelelő intelligenciával,mások meg bután ülnek,és kaszálják a pénzeket a semmiért!Mi,akik tennénk is valamit érte,mi meg nem kellünk sehová!?!Hamarosan annyira kikészülök,hogy kiszaladok a vonat elé..Néha úgy fekszem le,hogy igazán nem bánnám,ha nem ébrednénk fel többé..

Mondjátok,mit csináljak?Hamarosan tényleg öngyilkosak leszünk ebben az élhetetlen világban!Bocs,hogy hosszú,de valakinek el kellett mondanom!Megbolondulok...

24/L


2010. ápr. 9. 15:49
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Képzeljétek!Aznap,mikor kiírtam a kérdést,elmentem egy haverommal találkozni,és rávett,hogy gondolkozzak pozitívan,hogy ne legyek ideges,és hogy tudjam,hogy legalulról már csak feljebb lehet menni!Hazajöttem,aludtam egyet,majd reggel telefonált a páromnak egy alak,aki kertépítő,és kőműves segédmunkást keres!!! :D És megtalálta az egyik hirdetésünket,hétfőn találkoznak,és ha jól megy,kedden már dolgozhat!!500ft/óra!! :DD napi 10 óra munka!!!kéthetente,vagy hetente fizet!!!Alkalmilag be is jelenti őt,és akkor már nem is lesz probléma kifizetni az albérletet,és ha minden igaz,10-én megadja egy srác az 50 ezer ft-os tartozását,vagy a felét minimum,mert befogadtuk,és segítettünk rajta,mikor gáz volt!!!Na ehhez mit szóltok??Mégis lehet még jobb?Lassan talán villanykörtére is fussa! :DDD Minden esetre már sokkal boldogabb,és nyugodtabb vagyok,hála a visszatért optimizmusomnak!!Köszönöm a válaszokat,amúhy valaki írta,hogy járjunk kilincsről kilincsre,hát asszem az egész belvárost a 4-6-os volnalán,és ujpestet,ujpalotát,angyalföldet,mindent bejártunk,még oda is bementünk,ahol nem volt kiírva,ahol meg véletlen ki volt,oda önéletrajz,telefonszám..azóta is hívnak.. :D mindegy..mostmár látjátok alakul.. :)
2010. ápr. 11. 12:49
 22/28 anonim ***** válasza:
30%
hát ha benyögsz álláskeresés közben is ilyeneket hogy fussa, nemcsodálom hogy nem kapkodnak utánad
2010. ápr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Jaj, utolsó válaszoló ne csináld már!! Én is szoktam viccesen úgy írni, hogy fussa.. meg a férjem helyett azt mondom, hogy a "zuram"... ebből te tényleg nem vágod le a humort?! (Ha a helyesírását és a stílusát nézed, mindjárt láthatod, hogy nem egy falusi tirpák "fussa-parasztjánnyal" van dolgod... ne légy már ilyen kötekedő!)


Kérdező, látod, azért nyílnak meg a kapuk, mégse annyira rossz a helyzet. Egyik barátnőm szokta mondani: "Attól hogy te nem látod a jövődet, az még létezik" :)) (nagyon tetszik ez a mondás). Sok sikert Nektek!!!!

2010. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Nem,tudod állásinterjún azt mondom,futja,de te biztos arra gondolsz,hogy most épp az állásinterjúra szánt bekönyörgő szövegemet írtam le ide.. -.-

FUTJA!!!!b.meg..hülye..

ne haragudj,de ilyen hangnemben egyáltalán mi értelme válaszolnod a kérdésemre?

Legközelebb odaírom,hogy csak normális,megértő emberek írjanak,mert úgy látszik,sok unatkozó,gonosz ember szereti megforgatni néha a kést a szerencsétlen emberekben!Neked is ugyanezt kívánom,ami velünk történik,hogy megtudd milyen!Te pont olyan ember lehetsz,aki a kákán is csomót keres,hát akkor kérlek ne válaszolj többet,mert nem érdekel a kötözködésed..

látom neked se fussa egy kis íííszre,cimbora!!

2010. ápr. 12. 12:01
 25/28 anonim válasza:

Már régi a kérdés, de most akadtam rá. Remélem, hogy azóta csak egyre jobban megy sorotok:) Viszont ajánlanám, hogy az érettségit próbáljátok meg letenni. Diák vagyok, épp most érettségiztem le. Tavaly próbáltam munkát keresni, sajnos nem sok sikerrel. Ez annak is köszönhető, hogy még a diákmunkák 80%-a is csak érettségivel rendelkező diákot akart foglalkoztatni. Sajnos ez már csak egy olyan világ, amikor a wc-pucoláshoz is érettségi kell(ezt anyukám szokta mondani). Tudom, hogy nehéz lesz a munka mellett még tanulni is, de ha ne adja isten a jövőben újra rosszabb helyzetbe kerülnétek, lehet, hogy úgy hamarabb találtok valamit.(tudom, hogy nem egy papírtól tud valaki jó kőműves munkát végezni, főleg, hogy az érettségi tárgyaknak nem sok közük van a kőművességhez, de sajnos ez tényleg egy ilyen világ:S)

Minden jót kívánok a továbbiakra!

Egy diáklány

2010. jún. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm!A jóhír az,hogy van a páromnak most munkája,csak még mindíg egy fizetésen vagyunk,engem azóta még párszor átvertek,ingyen dolgoztam,stb,és most egy barátunkat is be kellett fogadnunk,mert a "szülei" azt mondták,hogy ha befejezte a sulit,mennie kell,mégha van munkája akkor is,kölcsön is adtak volna neki,csak azt nem közölték vele,hogy csak akkor,ha már 3 hónapja lesz munkája,kérdem én,akkor már minek a kölcsön?Ráadásul vidékről nem tudott volna bejárni reggel 6-ra sehogy sem!De ma ment állásinterjúra a szakmájában,és remélhetőleg fölveszik,aztán már csak én maradok aki munkanélküli..Aztán meglátjuk mi lesz..Próbálkozni fogok érettségivel,csak remélem nem kerül pénzbe..
2010. jún. 24. 11:25
 27/28 anonim válasza:
Sajnos úgy tudom, fizetni kell valamennyit, de nem biztos. Nézz utána, az a biztos!:) Sok sikert mindenhez!!!
2010. jún. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Utasinformátor válasza:
Vácon, nem túl messze Újpesttől van a Zollner kft, szinte folyamatosan keresnek betanított munkaerőt gépsorra. Van kaffeteria rendszer, bejelentenek 100%-osan, utazás térítése (a Vác-Alsóváros vasúti megálló közvetlen a gyár mellett van, nagyon sokan utaznak oda dolgozni Újpestről). Próbáld meg akár: Ildiko_Putyer@zollner.de
2010. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!