Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szabadságot át lehet vinni...

Szabadságot át lehet vinni másik munkahelyre?

Figyelt kérdés
Vagyis ha mondjuk egy munkahelyen az első 3/4 évben nem vettem ki egy nap szabadságot se és átmegyek egy másik munkahelyre, akkor elvesznek a szabadságaim, vagy kivehetem a maradékot még ebben az évben?

2016. máj. 22. 23:50
 1/6 Eszter76 ***** válasza:
100%
Nem lehet átvinni. A rendes felmondást a szabadság kivételével szokás befejezni. Az új helyeden időarányosan jár majd a szabi.
2016. máj. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mindig időarányos, szóval ha pl.: októbertől dolgozol új helyen, akkor ott az éves keret negyedét kapod. És az előző munkahelyen vagy ki kell venni a szabit, vagy felmondáskor kifizetik pénzben.
2016. máj. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és ha a szerződésem határozott idejű? közalkalmazottként jár le, ha most elkezdeném kivenni, akkor se tudnám már kivenni, de nem is tehetem, mert be kell fejeznem a munkámat határidőre
2016. máj. 23. 10:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szerződésed határozott idejű, akkor sincs semmi különbség, a szabadság időarányos része jár. Ha nem tudod kivenni, akkor kifizetik.
2016. máj. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
mármint mit fizetnek ki? amit ledolgoztam persze hogy kifizetik, azt anélkül is kifizetnék, de így meg leszek károsítva
2016. máj. 23. 13:28
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A ki nem adott szabadságot. Ez nem volt egyértelmű? Van x nap ki nem vett szabadságot, akkor azt kifizetik. Tehát dolgozol még y napot a munkahelyeden, és y+x nap lesz kifizetve. Megkárosítva nem leszel, legfeljebb annyiban, hogy nem konkrét szabadidőt kaptál, de ez így törvényes, ha év közben szűnik meg a munkaviszony.
2016. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!