Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Új munkahelyen a pályázó...

Új munkahelyen a pályázó megkérdezése nélkül szoktak telefonálni előző munkahelyre referenciáért?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam egy cégnél teszt íráson, ahol lehetett referenciát is megadni- ha van. Én nem írtam be semmit, önéletrajzban viszont szerepel a jelenlegi munkahelyen. Lehetséges hogy felhívják a felettesemet? Azért érdekel mert eddig csak megemlítettem, hogy el szeretnék menni, konkrétan nem mondtam hogy másik állást keresek. Az új munkahelyen csak augusztusban kezdenék, nem mennék el rögtön, de nagyon ciki lenne a dolog. Hétfőn ha benn lesz a főnök megmondom neki mi a helyzet, de érdekel hogy szoktak e ilyet csinálni, vagy megkérdezik előtte a jelentkezőt. ( még diák jogviszonyom van , utolsó félévre keresek szakmai gyakorlati helyet )

2016. máj. 27. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:

"Lehetséges hogy felhívják a felettesemet? "


Persze.

2016. máj. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom, hogy a HR-es felhívja az aktuális főnöködet referenciáért, nyilván ők is tisztában vannak vele, hogy ennek milyen következményei lehetnek.
2016. máj. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
2-es te álomvilágban élsz
2016. máj. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó oltogatós: szerinted miért kell külön referenciát megadni (elérhetőséggel), ha a jelenlegi főnökét akarják meginterjúvolni a jelölteknek? Gondolod, hogy ők fognak nyomozgatni a telefonszám után? Az neked lehet előny, hogy referenciát adsz meg, mert nyilván olyat adsz meg, aki jó véleménnyel volt rólad. Ahelyett pedig, hogy vadidegeneknek szólogatsz be a gyk-n, esetleg reagálhatnál érdemben a kérdésre.
2016. máj. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2016. máj. 31. 08:43
 6/7 anonim válasza:

Hogy a viharba ne szoktak volna !

És amúgy még az a cég valószínűleg igényesebb is amelyik így csinálja.


A másik én akár hányszor felmondtam vagy tudtam hogy fel fogok mondani azt mindig jeleztem a munkáltatómnak mihamarabb. Én mindig becsületesen jártam el eddig ebben. És mindig jól jártam ezzel és nem fo* szájízzel váltunk ell. Igaz ehez becsületes vagy megértő munkáltató is szükséges. Ha szemét a főnököd nyilván ne szívasd magad !

De ha jó fej akkor tartozol neki annyival hogy szolsz neki előre hogy aug. ra keressen új munkást

2016. jún. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válazsokat, végül nem telefonáltak.
2016. júl. 28. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!