Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy állásinterjún miért...

Egy állásinterjún miért voltak úgy kiakadva mikor én a pályázó kérdeztem meg, hogy mégis miért épp ide jöjjek dolgozni és ne máshová?

Figyelt kérdés

Klasszikus ügymenet. Állásinterjú, X ember előttem, kezükben az életrajzom, kérdezgetnek.

A kérdések a szokásosak: Miért épp Önt vegyük fel? Mit tud nyújtani cégünknek amit más nem? Stb.


Majd a végén elhangzik: ha esetleg Önnek a pályázónak is van kérdése, tegye fel!

Van kérdésem igen!

Miért épp ide jöjjek dolgozni és ne máshová? Miért épp ennek a cégnek adjam a szaktudásom és elkötelezettségem? Mit ad nekem ez a cég amit más nem?


Majd kiestek a székből. Köpni-nyelni nem tudtak. Úgy néztek rám, mintha baltás gyilkos lennék.

Csönd, majd zavart kacarászás halkan.

Választ nem kaptam, csak annyit: „Köszönjük az interjút”


De miért furcsa hogy én a munkavállaló is kérdezek? Csak nekik lehetnek igényeik? Nekem meg csak a seggnyalás, cipőcsókolás juthat más nem?


2014. jan. 31. 13:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj. Mi olyanod van neked, amit ők mástól nem kaphatnak meg? Ha van ilyen dolgod, akkor van értelme ilyet kérdezni, de erre ők is rájöttek volna, és nem lettek volna kiakadva.


Ha meg nem tudják, de te tudod, hogy több vagy a többi ezer másiknál, akkor mit izgulsz, biztosan fogsz találni másik helyet.

2014. jan. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

Mert manapság neked kell földig aláznod magad előttük és nem azt csináltad amit ők elvártak.

Mert a kérdés így hangzott volna jól: "esetleg van-e lehetőség arra, hogy ingyen dolgozzak Önöknél?"

2014. jan. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

ja értem. ez tehát egy előre megkoreografált színjáték és a színész (én) kitért a szerepéből.

de akkor minek színészkedni?

nem lenne jobb azzal indítani: figyelj öcsi, te ide szolgának kellesz.

minek itt vakítani egymást az "egyenlő felek" kamujával?


csináltad amit ők elvártak.

2014. jan. 31. 13:45
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Ugyanazon egyszerű szociális etikett mentén haladva, amiért első randin nem célszerű azt kérdezni a lánytól, hogy akkor egy hét múlva lesz-e dugás. Pedig elvileg ezért találkoztatok, nem? Mégse veszik jó néven.

Meg te se, ha első randin megkérdezik, hogy mikor akarsz majd házasodni és hány gyerek lesz.


Mindennek van helye és ideje - ezt nem érezted.

2014. jan. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%

Ez kicsit olyan lehetett, mint amikor nekem egyszer az interjú szobába belépve kapásból elkezdett angolul beszélni a nő. Mondtam neki, Hölgyem, Mo-on vagyunk, szerintem Ön is magyar, Én is, beszéljen már nekem magyarul ne hozzuk itt egymást kellemetlen helyzetbe...


Na most erre írnátok hogy mekkora b-kó vagyok. Hát nem. Mert a munkakörhöz nem volt kikötés az angol nyelvtudás. Potyára berángatott...

2014. jan. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

jó sztori!

dolgoztam egy helyen ahol úgy vettek fel, hogy "fluent english" elengedhetetlen a napi munkához. bekérték a nyelvvizsgapapírt + angol teszt az interjún.


2 hónapja ott voltam, se szóban se írásban meg se kellett nyikkanni angolból.

rákérdeztem: az angolt mikor kell használni?

kiröhögtek.

"jaj, azt csak az interjún kérjük"


!!!


de akkor mi a francnak?

hogy a cég többnek látsszon az interjún?

"ez egy komoly cég, itt csak angolul beszélnek"


persze.


Mert a munkakörhöz nem volt kikötés az angol nyelvtudás.

2014. jan. 31. 14:00
 7/20 anonim ***** válasza:
55%
Teljes mértékben igazad van. És ha nem csak a nagy szád van, hanem tényleg le tudsz tenni valamit az asztalra, akkor a többi jelentkező közül téged bizonyára meg is jegyeztek. Nagyon jól csináltad, gratulálok!
2014. jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

Én sem értem ezeket,de már megtanultam mosolyogva válaszolni,és nem hülyeséget kérdezni.


Mostani melómhoz nekem is 3 kör,angolul a nagy része,ilyen teszt,olyan teszt (mérnök vagyok),ilyen programot mutassam meg hogy tudom használni,stb.

Erre felvesznek,egy éve vagyok itt,angolul még nem kellett megszólalnom sem,a kért programot nem kell használnom,mert nincs rá pénze a cégnek,gyakorltilag egy betanitott munka az egész.

És csodálkoznak majd ha bejelentem a felmondásom...

2014. jan. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

A munkáltatók döntő többsége sajna ekkora görény: a munkavállaló egy utolsó rabszolga, egy kis sokadrangú fogaskerék, az öntudata és a személyisége hivatalilag le van fojtva, csak dolgozzon robotzombi módjára,termelje a profitot, a többi meg kit érdekel. Ha meg kifogásolja a semmibevételt, lecseréljük egy másik gépemberre. Ahogy írták előttem, ez itt egy színjáték, kérdés, hogy mennyire tudod felvenni a szerepedet.

SZVSZ sokkal könnyebb lenne kiosztani a szövegkönyveket mindkét félnek és csak felolvassák egymásnak, kész-passz, nem tudom mire ez a komédiázás.

Sajna ez a vadkapitalizmus: felfelé nyalás, lefelé taposás. Remélem mindenki meg van elégedve vele.

2014. jan. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező! Te, mint munkavállaló nem vagy tárgyalási pozícióban. A cég diktál. Ezer meg egy ember van a helyedre, hidd el, nem fognak tovább foglalkozni veled. El kell fogadni, hogy neked kell a munka, nem a cégnek kellesz te, így a cégé a végső szó, ők határozzák meg a dolgok menetét. Ha nem tetszik, légy vállalkozó, próbáld ki a másik oldalt is. Amíg alkalmazott voltam, én sem fogtam fel mindezeket.
2014. jan. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!