Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen fizikai szakmákat...

Milyen fizikai szakmákat ismertek férfinak amiket viszonylag könnyű végezni?

Figyelt kérdés
A fiam 8.-os nem túl jó tanuló. Valamilyen fizikai szakmára van esélye ilyen jegyekkel. Úgy tudom pár szakma(kőműves,ács,hegesztő) nagyon megviselik a szervezet.Inkább valami olyasmi felé szeretném terelgetni ami nem annyira megterhelő hosszútávon. Amiket mondtak villanyszerelő,hálozatszerelő, sofőr. Miket tudtok ajánlani és mik amiket nem? Köszönöm! 38N
2016. máj. 28. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor pont itt az ideje, hogy elkezdjen tanulni. Az összes szakma megviseli a szervezetet, ha nem tartják be az előírásokat.
2016. máj. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem jó a villanyszerelő én azt ajánlom, nekem van néhány 2-3 éve végzett villanyszerelő haverom, és viszonylag gyorsan elhelyezkedtek (mondjuk van aki nettó 100ért itthon, van aki 150ért, van aki meg 2ezer euró fölött külföldön :D).


Egyébként ha nem érdekli az ilyesmi, akkor esetleg pincér, mert azok is mindig találnak munkát. Az is megterhelő fizikailag, de van akinek jobban fekszik az alkatához az ha kilómeterek vannak a lábában, mint hajolgatni/emelgetni, stb.


Valamibe vágjon bele, és esetleg később szóba jöhet még a sofőrködés, lehet nem szeret tanulni de az érdekelni fogja, és itt is elindulhat több irányba mint kamionsofőr, esetleg ha valaki tud neki segíteni akkor mezőgazdaságban (persze ezek különböző jogosítvánokat igényelnek).


Én ezek közül választanék!

2016. máj. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szellemileg nem képes rá, vagy csak lusta, a hülyeségen jár az esze? Nem mindegy ám!

Ha az utóbbi, és akarsz neki még egy esélyt adni, akkor valami műszaki (vagy ha van ilyen, akkor legjobb ha informatikai) szakközépbe írasd, vagy hogy hívják már azokat a helyeket, ahol érettségit is kaphat a szakmája mellé.

Igaz, hogy ott nem lehet jól megtanulni se a szakmát, se az érettségi tárgyakat, hacsak nem gyúr rá keményen.

Viszont ha normálisabb, akkor ott a "kedves" osztálytársai majd jellemzően gondoskodnak arról, hogy egy életre megutálja a fajtájukat, és ez majd elég ösztönzést ad neki, hogy megpróbáljon tanulással kitörni onnan, ha rájön, hogy mégsem ilyen lovat akart.

Ilyenkor lehet terelgetni egy normálisabb irányba, hiszen kap érettségit, szinte még bármi lehet belőle. Azért szinte, mert ott azért be vannak határolva az érettségi tárgyak. De mindenesetre könnyebb, mint szakmunkás után elölről kezdeni egy szakközépben.


Ha meg jól érzi magát abban a közegben, akkor sincs gond. Lehet, hogy kevésbé tanulja meg a szakmát mint egy echte szakmunkás, de a végén elmehet mondjuk még technikumba, és mégse ő lesz az, akit a legtrógerebb melókra osztanak be egy gyárban az érettségivel, technikummal. Csoportvezető, vagy hasonló is könnyen válhat belőle csak emiatt.


Én így csinálnám, ha van rá esély, hogy képes többre is, csak még nem tudja, mit akar, meg nem fogja fel, hogy kemény a munkásélet.

2016. máj. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A villanyszerelő munka is megviseli a szervezetet ha belenyúlsz a nagyfeszültségbe, sofőri szakmáról nem is beszélve...
2016. máj. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Milyen eredményei lettek?
2016. máj. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tesi 4es,földrajz 3,fizika3 a többi 2-es
2016. máj. 28. 17:13
 7/9 anonim válasza:

Szia!


Nehéz kérdés. Mindenképpen valami (megboldogult) szakközépbe kellene mennie, mert ott lehetősége nyílik továbbmenni, ha mégis összeszedi magát. Volt rá példa!


Víz/Gáz szerintem mostanában nagyon megy. Lakatos, hegesztő, ács. Ezek mind mind hiányszakmák itthon is és külföldön is, ezért tényleg jól lehet velük keresni, ha képes egy kis vállalkozást felépíteni.


Tényleg reálisak a jegyei, vagy utálják a tanárok? ilyen is van.

2016. máj. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem köti le a tanulás, régebben jobban tanult. Inkább a garázsba szeret bütykörészni meg sokat kerékpározik. Jönni menni szeret igazán,mint egy helyben lenni.
2016. máj. 28. 17:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor beszélgess el vele, itt elég sok mindent leírtak, írd össze egy papírra és mutasd meg neki. Valamelyik biztos érdekli. Azért rosszak a jegyei, mert egyszerűen nem érdekli amit tanul, de ettől még lehet jó szakember a szakterületén. Ezért fontos, hogy olyanba vágjon bele ami érdekli is, és élvezi. Elég eltérő szakmák jöttek itt szóba, szerintem mindegyikkel van jövője ha jól csinálja (külföldön is/itthon is).
2016. máj. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!