Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyibe kerülhet egy dal...

Benjiro Hungaria kérdése:

Mennyibe kerülhet egy dal szerzöi jog megkötese?

Figyelt kérdés
Filmet keszitünk, komoly felszerelessel, nem az az ocska 144p-ben futo dolog, 4k-s kamerakat hasznalunk. A lenyeg, hogy sajat filmzenet irtam. Van egy klavinovam (zongora),amit összekötöttem a szamitogepemmel, majd a studio programommal felvettem. A dal 3-4 perces, de nem tudom, mennyibe kerülhet a szerzöi jog megkötese?

#film #dal #zongora #szerzöi jog
2016. máj. 29. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy a szerzői jog alapértelmezetten jár a szerződnek.

Tehát a te beleegyezésed nélkül más nem használhatja fel a dalodat vagy a részleteit.


Más kérdés, hogy bizonyítani kell ha perre kerül a sor, hogy valóban a te agyad szüleménye az egész. Szerintem erre jó ha le van dokumentálva minden a folyamatról amikor alkottad, skiccek, kották, részek, dalszerkesztő program fájlok, stb.

2016. máj. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
En magam irtam a dalt.
2016. máj. 29. 12:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez kiderült a kérdésből is.
2016. máj. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!