Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy ismerősömnek 8 általánosa...

Egy ismerősömnek 8 általánosa van és nettó 550 ezret keres havonta Magyar cégnél. (jogosítványa megvan és teherautót vezet). Érdemes akkor tanulni?

Figyelt kérdés
Azt mondja, ha tudna alapfokon angolul,akkor kimenne külföldre teherautót vezetni és lazán nettó 750 ezret megkeresne. (Forintba ha átszámoljuk).

2016. máj. 29. 23:42
1 2
 1/15 anonim válasza:
73%
Mázli is kell hozzá
2016. máj. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Jól keres de a kocsijában lakik, mindenhol így van a kamionosokkal.
2016. máj. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Igen, mert egy tanult ember ugyanezt a pénzt sokkal kényelmesebb, jobb munkával is megkeresheti.
2016. máj. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Kamionsofőrnek lenni nem egy álom. Ezt a pénzt diplomával sokkal kényelmesebben is megkeresheted
2016. máj. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Azt is nézd meg hogy hány 8 általánost végzett, jogosítvánnyal rendelkezőből keres valaki ennyit. Mert nagyon sokból. A másik meg hogy bár jól keres, papíron akkor is annyit ér csak mint egy közmunkás kb. Lebetegszik, kirúgják akármi, mehet takarítani.
2016. máj. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem élet a kamionozás. Nincs semmi magánélete. Elég antiszociális munka(korlátozott tisztálkodási és pihenési lehetőség). Kb olyan mintha börtönbe lenne csak fizetnek érte. És sokan beleragadnak a sok pénz miatt amit nemtudnak értelmesen befektetni és elmegy 10 20 év az életükből,addigra meg lerobbannak.
2016. máj. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Érdemes tanulni, mert ha megunod a kamionos életet, van egy szakmád, van esélyed váltani.


Míg ha csak 8 általánosod van, ott ragadsz a fülkében egy életre.


Egyébként a kamionos élet biztosan nem a legcsaládcentrikusabb életvitel, de ma már nem feltétlenül kell orrvérzésig dolgozni, én 20 napot megyek, utána 10 teljes napig semmi dolgom a munkával kapcsolatban, itthon vagyok. Külföldi cég, 20 napra bő 5 kiló nettó.

2016. máj. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Legalább egy szakma kell. Az ismerősöknek is van, megcsinálta a jogsit teherautóra.

Hogy kell-e diploma abban már nem vagyok biztos... Szerintem sokkal többre mész egy jó szakmával. Vállalkozol, és csináld magadnak. Sokkal jobban kereshetsz így. Hiány van a jó szakmunkásokból. Nekem van diplomám, kettő, de sokra nem megyek vele. Közgazdasági mindegyik. Itt ahol élek nem fogok ennyit keresni soha. Vállalkozni még nem tudok, mert hiába van diplomám, nem értek semmi kézzelfogható dologhoz...

2016. máj. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom a kamionozást nem lehet 40 évig csinálni, mint egy irodai melót. Én legalábbis nem akarom. Egyszer eljön az a pont mikor azt mondod elég, vagy dolgozol inkább kevesebbért 2/2 hétben mondjuk csak szabadidőd is legyen.

Szerintem ez olyan, mint a versenysport, meg kell szervezned a kiszállási stratégiát, hogy mit fogsz utána csinálni.

Vagy össze kell tenni annyi pénzt ami eltart és okosan befektetni mondjuk lakásokba, vagy valami mást dolgozni.

Sok kamionossal tényleg az a gond, hogy sajnos a "8 általános" kategória. Hiába kap 5-800 ezret ha nem ért a pénzhez, semmire nem jut. A hónap végére megint nullán van vagy adósságban.

Én eredetileg informatikusnak tanultam de megutáltam, hogy az életem a gép előtt telik el és hagytam a fenébe.

Angolul-németül, viszont középfokon beszélek, értek a pénzügyekhez, alapvetően értelmes vagyok, feltalálom magam. A válságnak vége, a sofőr egyre kevesebb, most van felfutás előtt az ágazat és a fizetések is. Ami ma 550, az holnap 700 lesz, a 800, 1 millió. Szóval akinek van esze az meg tudja lovagolni ezt a hullámot.

Ilyen rövid időre ennyi pénzt kevés helyen fizetnek, de kell hozzá stratégia, pénzügyi ismeretek, hogy a végén azt mond megérte. Mondjuk 5 év múlva vettem 2-3 lakást kiadni, vagy van 20-30 millió Forintom.

2016. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
26%
Lakást venni és kiadni, mint befektetés, ugye ezt csak viccnek szánod? Számold már ki, hogy hány év alatt jön vissza az ára, közben lelakják, találsz-e megbízható embert, ki fizet is, nem fog-e évekig üresen állni.
2016. máj. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!