Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan/hol tudok munkát keresni?

Hogyan/hol tudok munkát keresni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, tavaly érettségiztem. Belekezdtem egy OKJ-s képzésbe, de rájöttem, hogy nem ezt szeretném csinálni, ezért kiiratkoztam.


Októberben fogok szintemelő érettségit tenni, utána pedig egyetemre szeretnék menni, de addig is jó lenne valami munkát találni. Sajnos a fizikai munkát a túlsúlyom miatt nehezen bírom, viszont az angol nyelvtudásom egész jó (nyelvvizsgám még nincs).


A kérdésem az lenne, hogy hogyan kezdjek neki az álláskeresésnek, és mire számítsak? (Egyenlőre minimálbér is tök jó lenne, és mivel itthon lakok, a nagy részét félre tudnám tenni.)



2016. máj. 31. 13:51
 1/1 DyttaDetty válasza:
Tapasztalat nélkül sajnos csak fizikai munkát fogsz kapni, ha nem hosszú távra tervezel. Az elég jó angol nyelvtudás sajnos nem elegendő. Azokon a helyeken, ahol nyelvtudást kérnek, jellemzően tárgyalóképes nyelvtudással kell rendelkezni. Talán próbálkozz operátori munkával. Ez általában álló munkát jelent, ez fizikailag nem annyira megterhelő, mint mondjuk árut pakolni egész nap. Csúnya dolog, de ne mondd meg, hogy csak rövid időre tervezel munkába állni, mert 2-3 hónapra senki sem szeret alkalmazni munkavállalókat, hacsak nem idénymunkáról van szó. Nézz körül a Professionon.
2016. júl. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!