Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A diákmunka miért fizet jobb...

A diákmunka miért fizet jobb órabért, mint a rendes munka?

Figyelt kérdés

Valamelyik újságban olvastam,hogy a diákok már akár 700 forintos órabérben is végezhetnek diákmunkát.

Az egyik megyeszékhelyről volt szó. De gondolom BP-en is adnak ennyit.

Azt írták,hogy a rosszabb munka is fizet 500 Ft/ óra.


Miért kapnak ők ennyit amikor egy a szakmáját megtanult abban éveket ledolgozott felnőtt nem kap sokszor ennyit?(sőt gyakran nem)



2016. jún. 2. 22:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
A munkáltatónak kevesebbet kell adózni utánuk.
2016. jún. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%
Hogyne kapna annyit. Az órabérem 800 ft/óra, gyár.
2016. jún. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Tescoban, Mekiben tényleg jobb diáknak menni, 800-900Ft az órabér és csak 15% SzjA-at vonnak belőle semmi mást - az ott dolgozók nagy irigységére.
2016. jún. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Mert kevesebb az adójárulék és általában pontosan ugyan annyi munkát végeznek, mint a hasonló beosztásban lévő, teljes munkaidős emberek, SŐT többször hallottam/tapasztaltam, hogy a rendes dolgozók még őket csicskáztatják rosszabb helyeken.
2016. jún. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%

"Miért kapnak ők ennyit amikor egy a szakmáját megtanult abban éveket ledolgozott felnőtt nem kap sokszor ennyit?(sőt gyakran nem)"


Ha neked nincs meg a 700 forintos órabéred (amiről azt írják "akár" még azt is megkaphatják, tehát nem ez az átlag), akkor magadban keresd a hibát. Egyébként meg ugyanazt a munkakört hasonlítsd össze, és tedd fel újra a kérdést, mert így, ebben a formában semmi értelme nincs (nekem pl. 1100 forintos az órabérem, tehát én inkább sajnálom a diákokat).

2016. jún. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

utolsó

magas lóról könnyű beszélni.

Én tele vagyok hibákkal,de ezt mond azoknak akik 10-20 éve dolgoznak én nem kapnak 700at óránként.


Kiszámoltad,hogy a 700 Ft/óra az mennyi?


Bevallom azt nem írták,hogy nettó vagy bruttó

Mert ha nettóban kapnak ennyit....


Nem a diákoktól sajnálom az zavar,hogy a felnőttek sokszor nem kapnak ennyit.

2016. jún. 6. 17:41
 7/16 anonim ***** válasza:
Munkakör válogatja. Diákként 900-at kapok kézhez, van olyan ismerősöm aki 1500-at, meg olyan is aki 460 körül.
2016. jún. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%
Mert a diákok új belépők a munkaerőpiacra és ösztönözni kell őket, a cégek próbálnak rájuk építeni. Ezért többet fizetnek csak dolgozzanak náluk, ennyire egyszerű.
2016. jún. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Csak ez úgy jön,ki,hogy a szakmával,tapasztalattal,iskolai végzettséggel rendelkezőket nem becsülik meg annyira.
2016. jún. 15. 11:29
 10/16 anonim ***** válasza:
35%
Miért, neked most milyen hiányszakmád meg tapasztalatod van, ami kiemel a tömegből? 1500-as diák órabért nem árufeltöltéssel lehet kapni.
2016. jún. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!