Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyedülálló anyukaként mennyib...

Egyedülálló anyukaként mennyiből lehet megélni 2 kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
Éppen válunk a férjemmel. Van 2 gyerekünk (ovis, bölcsis). Válás után a férjem kitesz bennünket a közös házunkból, és kifizeti a részemet. Egy lakás vásárláshoz annyi hitelt kell felvennem, hogy kb. 30 ezer lesz a törlesztőm. Gyerektartással együtt kb 280 ezer lesz a bevételünk. Szerintetek ez elég?
2016. jún. 4. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég lesz.

Bár attól is függ, hogy hol éltek, milyen nagyobb fix kiadások vannak még. Pl. rezsi.

2016. jún. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elégnek tűnik . Közösen egyeztetek meg , miért nem ő megy azért mert te nem tudnád kifizetni ? Köszönöm
2016. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Megyeszékhelyen élünk. És azért megyünk mi, mert ő ki tud fizetni, én pedig őt nem. Egy kb 60-70 m2-es lakást szeretnék majd venni.
2016. jún. 4. 13:21
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

Közös az ingatlan?

Közös a két gyermek?

Ez esetben kérj kizárólagos lakáshasználatot a gyermekek érdekeire hivatkozva. Ti maradtok az ingatlanban, az exed részére pedig lakáshasználati díjat kell majd fizetned.

Két gyerekkel a nyakadban, egyedül bolond vagy, ha bevállalsz egy lakáshitelt.

2016. jún. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha 30e törlesztőt kell fizetnie akkor az kb. 3 milliós lakáshitel. Az lóxar. Lesz rá közel 3 kiló havi bevétele, sima ügy. Nem kell görénykedni, ez teljesen tiszta, hogy kifizetik a házrészét.
2016. jún. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem megy bele a férjem, hogy maradjunk, sajnos mennünk kell. Az utolsó jól írja, hogy kb 3 milliót kell felvennem. A férjem fizujával együtt nagyon szépen éltünk, így pedig nem tudom, hogy elég lesz e. Nagyon köszönöm a válaszokat, megnyugtató!
2016. jún. 5. 00:12
 8/11 rollercost válasza:
neked kell menni vagy a gyerekeknek is?
2016. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A gyerekeket szeretné a férjem. De ha én megyek, ők is.
2016. jún. 6. 20:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Inkább nőjenek fel az apjukkal normális körülmények között mint veled. A lakáshitelt meg majd fizetheted életed végéig hülyeség...
2018. aug. 1. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!