Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szóbeli felmondás létezik...

Szóbeli felmondás létezik munkáltató részéről?

Figyelt kérdés

Próbaidőn vagyok egy cégnél. A főnököm közölte kedden (05.31.-én), hogy kevesebb a megrendelés, így meg kell válnia tőlem. De mivel megvolt elégedve velem, ezt a hetet még végigdolgozhatom (06.03-ig). Eljött a péntek, semmilyen felmondási papírt nem kaptam, de látom az ügyfélkapun, hogy kijelentettek 06.03.-án. Pénteken a főnökön nem volt bent az irodába, telefonon nem érem el, titkárnők nem tudnak semmiről.

Mit lehet ilyenkor tenni? Simán menjek be holnap dolgozni?



2016. jún. 5. 07:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, megvolt a felmondásod, a papírjaidért menj be.
2016. jún. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyilván le lesz az papíron is írva. Próbaidőn vagy, indok se kell hozzá, azonnal el lehet küldeni. Ők csak közölték veled előre, hogy mire számíts, és semmit nem tudsz tenni ellene. Ahogy írták, a kilépő papírjaidért menj be.
2016. jún. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem. Írásban kell felmondani.
2016. jún. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Írásban kell, igen, de gondoljátok, hogy a felmondó levél nem ment már ki legkésőbb pénteken a címére tértivevénnyel...? Majd megérkezik jövő héten, hogy "értesítem, hogy munkaviszonyát 2016.06.03-i hatállyal, próbaidő alatti felmondással megszüntetem."

Gondolom, ha a NAV-nál képesek voltak elintézni, hogy ki legyen jelentve, akkor erről is képesek voltak gondoskodni.

2016. jún. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valóban írásban kell felmondani, bár nem értem neked ez miért nem mindegy különösen ha próbaidős voltál. A lényeg, hogy a kilépő papírjaidat és az időarányos béred megkapd.
2016. jún. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak fúrcsáltam, ha már kedden bejelentik mire számítsak, pénteken miért nem adták oda a felmondási papírt. És ha az ügyfélkapun nem lennék felregisztrálva, honnan tudhatnám mi van...
2016. jún. 5. 16:25
 7/7 anonim ***** válasza:

A munkáltató csak írásban mondhatja fel a jogviszonyt még akkor is, ha nincs indoklási kötelezettsége, mint például próbaidő alatt.


A felmondás AKKOR SZÁMÍT KÖZÖLTNEK, ha a másik fél tudomására hozzák. A tudomásra hozást nem árt valamivel bizonyítani, ugyanis ha most a dolgozó azt állítja, Ő nem tud olyanról, amit a főnök mesél, akkor az egyik fél állítása áll szemben a másikéval. És míg vitatkoznak, lejár a próbaidő, és máris más alapokra kell helyezni a munkajogi vitát.


A munkáltató felelőtlenül, és átgondolatlanul járt el. Ha tudja, hogy 06. 03-án megszünteti a jogviszonyod, akkor miért nem adja írásba, és veteti át Veled, majd 03-án adja ki a papírokat és fizeti ki a jogos béred?

Tényleg nem vagy köteles az ügyfélkapun ellenőrizni a jogviszonyaidat, és én is csak állnék mint egy birka, hogy most mi is van????


Szerintem Neked - munkajogi értelemben - nem mondtak fel...

2016. jún. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!