Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi átlagmunka vagy...

Külföldi átlagmunka vagy itthoni felesőfokú tanulmányok?

Figyelt kérdés

Melyiket választanátok? Ha valamit tanulok a Metropolitani egyetemen mennyi esélyem lesz elhelyezkedni abban,kezdőként , átlagosan nettóban mennyit lehet majd keresni? Jó lenne itthon maradni és jól keresettnek lenni,de amit itthon évek alatt érnék el,azt külföldön hónapok alatt..viszont,ha külföldön dolgozom,akkor maradok egy átlag kis ember,de ha elvégzek egy egyetemet,itthon találok valami mondjuk középvezetői állást esetleg idővel feljebb,akár saját vállalkozás,az már azért más az átlagtól eltérően nagy embernek mondható..

Szerintetek,.mit tegyek? mindenhol a pénz a mérvadó..


2016. jún. 7. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Én egyetemet választanám.

Kint élek Angliában, tapasztalatból mondom, hogy hiába keresünk jobban mint otthon, azért csak egy "keleti bevándorló" marad az ember. Még akkor is ha megbecsülik, barátai vannak.. Szóval hosszabb távon az egyetem kifizetődőbb..

2016. jún. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Abban egyetértek az első válaszolóval, hogy érdemes elvégezni egy egyetemet, mert soha nem lehet tudni mit hoz a jövő. Viszont azt cáfolnám, hogy mindig csak keleti leszel Angliában. Maximum annak érzed magad. Nekem soha nem származott hátrányom abból mert keleti vagyok, pedig 95%-ban britekkel dolgoztam, és a mostani ügyfeleim között is túlnyomórészt britek vannak. Nagyon sok magyar akiket ismerek, önértékelési gondokkal küzdenek, ezért terjedt el ez a "keletiek vagyunk" marhaság. Nagyon sokan mondták hogy "meg sem próbálom ezt meg azt az állást, mert csak keleti vagyok". Aki itt így gondolkodik, az valóban nem jut semerre sem.
2016. jún. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Időpont ma 10:02-nek


Lehet te így gondolod, de mint írtam tapasztalatból mondtam amit mondtam. 11 éve élek kint, önkormányzatbál dolgozom, a kollégáim kedvesek, jó fejek. Munkámból kifolyólag rengeteg emberrel találkozom. Nagyon sok magyart ismerek akiknek sajnos az az életcéljuk hogy egy angol pasast megfogjanak, szüljenek 2-3 gyereket, máris be van biztosítva a jövője. Sokuknak megvan a kelő szaktudása, mégis olyan munkát végeznek amit otthon el sem vállalnának. De ugye a pénz.

Persze könnyű mondani, hogy mindenki keressen jó munkahelyet, azért valljuk be, hogy nem könnyű itt kint sem jó munkát találni. Főleg ha egy vidéki angol városkában él az ember és nem Londonban.

Nem egyszer hallottam már sok angoltól, hogy "hát ő is külföldi"..

Egy külföldi soha nem lesz igazán otthon még akkor sem ha jól érzi magát. Hozzáteszem, hogy én elvagyok, jól érzem magam, de mégsem olyan mint otthon..(és nincs önértékelési gondjaim, csak nyitott szemmel-füllel járok)

2016. jún. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én elvégeztem két alapképzést Magyarországon de semmi hasznát nem vettem. Ahol éltem (vidéki kisváros) semmi lehetőségem nem volt elhelyezkedni velük. Nagyjából olyan opciók lettek volna amikhez 8 általános sem kell. Arra nem volt pénzem, hogy Budapesten béreljek lakást és ott álljak neki keresgélni, hogy vagy lesz valami vagy nem. Inkább kijöttem külföldre betanított munkásnak négy- ötszöröséért. Nem bántam meg. Semmivel nem érezném magam előrébb azzal, hogy Magyarországon vergődöm.
2022. máj. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!