Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudtok-e olyan Magyarországon...

Tudtok-e olyan Magyarországon lévő nagy céget, ahol a munkavégzés leginkább angol nyelven folyik?

Figyelt kérdés
A Vodafonenon kívül (mert arról tudok :)). Szeretném majd külföldön is bővíteni a szakmai tudásomat, de előtte szeretnék olyan helyen dolgozni itthon, ahol főleg angolul beszélnek, hogy ne egyből a mély vízbe ugorjak bele.. :) Jogász végzettségem lesz pár hónapon belül, 4 év szakmai tapasztalattal rendelkezem, nem ragaszkodom feltétlenül a jogi szakmához, de nyilván előny lenne számomra.

2016. jún. 11. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Bármelyik olyan multi, ahol külföldiek az ügyfelek. Én eddig mindig úgy dolgoztam, hogy a közvetlen kollégáim ugyan magyarok voltak, de akikkel együtt kellett dolgoznom, azok nem, így szinte egész nap idegen nyelven (nem csak angolul) kellett beszélnem/írnom. A magyar kollégákkal csak ebédidőben beszélgettünk magyarul.
2016. jún. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm az infót! Nem igazán tudom, hogy mely nagyobb cégeknél külföldiek az ügyfelek. Egy-kettőről tudom... Azt szabad tudni, hogy te melyik cégnél dolgozol?
2016. jún. 12. 09:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Minden multinál.

Ha olyan a munkaköröd.

A GE-nél dolgoztam pl. intercompany analystként, ahol a többi leányvállalat könyvelőjével kellett egyenleget egyeztetni. Egyik kontaktom sem volt magyar.

Jelenleg az IBM-nél dolgozom, ahol a spanyol leányvállalatnak szolgáltatunk.

2016. jún. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. jún. 14. 11:14
 5/9 anonim ***** válasza:

# 3/4 Időpont 06-13 19:51


A GE ebben az esetben a GE Moneyt takarta, azaz a Budapest Bankot?


Kérdező:

A négy év szakmai tapasztalatból gondolom ez már nem az első diplomád.

Jogászból sok van, pályakezdő is. Multikhoz azért kevesen kerülnek. Milyen eddigi tapasztalataid vannak? Ha gazdasági, az nagyon jó.

2016. jún. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De, első diploma. Nappalin kezdtem, de át kellett mennem levelezőre, hogy teljes munkaidejű állást vállaljak el. Először egy önkormányzati cégnél voltam jogi asszisztens, majd jogi ügyintéző, ott 2 évet dolgoztam. Ezután egy banknál voltam workout manager 1,5 évig. Jogi eljárásokban működtem közre, előkészítői munkáim volt mind a két munkahelyen, peres-nemperes iratokat készítettem elő. Mindenhova úgy vettek fel, hogy folyamatban lévő tanulmányaim voltak. Ezután félévet dolgoztam egy végrehajtói irodában bírósági végrehajtójelöltként, itt is inkább a jogi résszel foglalkoztam - erről kiderült a félév alatt, hogy nagyon nem az én területem. Most egy rövid ideje kezdtem el dolgozni egy kisebb cégnél jogi asszisztensként, itt közbeszerzésekkel, szerződésekkel foglalkozom.


Nem tudom, én soha nem tapasztaltam, hogy jogászként nehéz lenne elhelyezkedni, én a folyamatban lévő tanulmányaimmal is akkor változtattam munkahelyet, amikor akartam, egyszer voltam egy hónapig munkanélküli, akkor is csak azért, mert hirtelen jött a szervezeti átalakítás, 2 hétig utána csak pihentem, majd 2 hétig tartott az álláspályázat. Szerintem ez emberfüggő, hogy ki mennyire tud érvényesülni egy állásinterjút, tud-e jól CV-t írni, stb...

2016. jún. 19. 15:34
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként én azért is örülök, hogy az életem így alakult, mert diplomázás után nem pályakezdőként kezdek. Próbálom turbózni a nyelvtudásomat, sok külföldi szakfolyóiratot olvasok, szabadidőmben fordítom is őket, csak angol nyelvű csatornákat nézek és angolul nézem a filmeket is, hogy szokjam a hallás utáni szövegértést is. Járok International Meeting Pointra. Igaz, nyelvvizsgám csak középfokú van, az is csak egy nyelvből. Hamarosan újra kezdem a francia nyelv tanulását, tervbe vettem, hogy részt veszek diplomaszerzés után az Európai Unió Bíróságának gyakornoki programjában, ott franciául is tudni kell, de én úgy érzem, hogy előtte kellene olyan munkahely számomra, ahol angol nyelven folyik a munka, hogy a hivatalos beszédet is tudjam gyakorolni, azért gondolom Magyarországon egy külföldi cégnél annyira még nem ciki és elnézőbbek, ha valamit nem teljesen értek, akkor rákérdezek arra udvariasan, hogy mit is mondott az egyik külföldi kolléga, külföldön nem hinném, hogy ennyire elnézőek lennének.
2016. jún. 19. 15:43
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Még nem is dolgoztam olyan helyen, ahol magyarul kellett volna beszélni :D ja és Magyarországon!!


Telco multikról van szó, Voda ahogy mondtad, meg IT Services, British Telecom, IBM, Unisys, Cisco, stb.

2016. jún. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam, hogy van Magyarországon British Telecom, elég tájékozatlan vagyok... :/ Unisys, Cisco ezekkel az a baj, hogy szinte csak informatikusokat keresnek, ahhoz a szakmához egyáltalán nem értek.
2016. jún. 19. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!